Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCo łączy papier toaletowy z euro lub dolarem?

Co łączy papier toaletowy z euro lub dolarem?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 marzec 2020 17:52

Jest to pytanie trochę prowokacyjne – masowy wykup rolek papieru toaletowego stał się pewną ikoną chwilowej paniki konsumenckiej, jaka pojawiła się po zawieszeniu zajęć w szkołach. Dopiero kolejne dni przyniosły uspokojenie sytuacji i pokazały, że papieru toaletowego nie zabraknie, ale sklepy nie były gotowe na masowy wykup tego asortymentu. W ostatnich dniach podobna sytuacja dotyczy walut zagranicznych: euro i dolara.

Ostatnie dni to spadek wartości polskiej złotówki wobec euro i dolara. Część osób ruszyła do banków, aby kupić którąś z tych silniejszych walut, ale się okazało, że nie zawsze była możliwa wypłata pieniędzy od razu. O temacie zaczęto pisać także w mediach społecznościowych. Banki przyznają, że są przejściowe problemy.

 

Z jednej strony to nagły wzrost zapotrzebowania na obcą walutę, ale też efekt problemów logistycznych. Wstrzymanie lotów międzynarodowych wpływa na to, że zaopatrywanie banków w obcą walutę jest opóźnione. Banki zalecają klientom, którzy chcą wypłacić większe ilości pieniędzy w obcej walucie, z kont walutowych, aby wcześniej sygnalizowały taki zamiar telefonicznie, co pozwoli placówką się przygotować. Mniejsze kwoty powinny być bez problemów wypłacane od ręki. Np. ING Bank Śląski bez wcześniejszego zgłoszenia wypłaca do 2 tys. euro.

 

Bez problemu powinny być natomiast realizowane bezgotówkowe transakcje w obcych walutach.

 

Zdaniem ekspertów, gdy otwarte zostaną granicę, wartość złotówki powinna pójść do góry.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu