Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBadaniami nad szczepionką na koronawirusa kieruje bydgoszczanka

Badaniami nad szczepionką na koronawirusa kieruje bydgoszczanka

Napisane przez  Redakcja / Radio PiK Opublikowano w Bydgoszcz środa, 11 marzec 2020 00:59
Badaniami nad szczepionką na koronawirusa kieruje bydgoszczanka Fot: Carlos Paes

Polskie Radio PiK poinformowało, że niemieckim zespołem opracowującym szczepionkę na koronawirusa kieruje dr Mariola Fotin-Mleczek, obecnie mieszka w Niemczech, ale urodziła się w Bydgoszczy.

- Bardzo dużo wiemy o tym wirusie i przez to wiemy, gdzie jest jego słaba strona, jakiego klucza używa, żeby wtargnąć do naszych komórek i dlatego wszystkie działania, które są podejmowane na całym świecie są skierowane na to, co należy osiągnąć, gdzie jest słaba strona, którą należy zablokować – powiedziała Radiu PiK dr Mariola Fotin-Mleczek.

 

Niestety na szczepionkę będziemy musieli trochę poczekać. Zdaniem pani doktor być może powstanie latem, ale wtedy będzie ona dopiero testowana klinicznie. Na świecie jest kilka zespołów, które pracują nad szczepionką, pojawiają się informacje, iż być może uda się ją opracować nawet za kilka tygodni. Rzeczywistość zweryfikuje jednak na ile są one realne.

 

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu