Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzebudowa Grunwaldzkiej bliska zakończeniu

Przebudowa Grunwaldzkiej bliska zakończeniu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 marzec 2020 06:41
Skrzyżowanie z Flisacką Skrzyżowanie z Flisacką

Formalnie wykonawca rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej od Węzła Zachodniego do Pawłówka ma jeszcze kilka tygodni, prace są obecnie już właściwie na etapie wykończeniowym. W ostatnim czasie udało się na Czyżkówku ukończyć budowę jezdni południowych, w tym skrzyżowania z ulicą Flisacką.

Na tą jezdnie został też przeniesiony ruch. Wcześniej ruch odbywał się po nowych pasach północnych, na których teraz prowadzone są prace wykończeniowe. Na odcinku leśnym ruch odbywa się już po czterech pasach, autobusy i taksówki jadące w kierunku centrum mogą korzystać natomiast z piątego buspasa.

 

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu