Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPo naszej interwencji zniknęły z sieci informacje mogące wprowadzać odbiorców w błąd

Po naszej interwencji zniknęły z sieci informacje mogące wprowadzać odbiorców w błąd

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 07 marzec 2020 00:10
Po naszej interwencji zniknęły z sieci informacje mogące wprowadzać odbiorców w błąd Fot: Paul Pasieczny

W ubiegłym tygodniu Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport dotyczący wpływu na środowisko spółki Nitro-Chem oraz kwestii dotyczących jej sporu z podmiotem Chemwik. Na jednej ze stron internetowych pojawił się rzekomo ten raport w całości, choć jak ktoś znał się na sprawie, to zauważył, iż z raportem NIK miał on jedynie wyrwane z kontekstu sformułowania z opracowana NIK. Mogło to wprowadzać w błąd odbiorców.

 

Ponadto treść nazwana na stronie ,,tygodnikbydgoski” raportem NIK powstała w Nitro-Chem, jako komunikat prasowy. Czyli był to materiał strony kontrolowanej, a nie instytucji kontrolującej jak wstępnie wskazano. Zważywszy na to, że kilka tygodni temu Nitro-Chem na tej stronie reklamował się, kierując się interesem społecznym wystąpiliśmy o ujawnienie faktur.

 

Nitro-Chem nie chciał udzielić tak szczegółowej informacji, jedynie poinformowano nas, że wydawca ,,tygodnikbydgoski” w ciągu ostatnich 5 lat świadczył usługi dla tej spółki o wartości 1,2 tys. zł Jednocześnie Nitro-Chem zapowiedział interwencje na stronie ,,tygodnikbydgoski”, w celu weryfikacji podanej informacji. W piątek treść została zmieniona.

 

W dniu 28 lutego 2020 roku spółka NITRO-CHEM przekazała  drogą mailową do redakcji bydgoskich mediów jednakowy komunikat w sprawie raportu Najwyższej Izby Kontroli.  Nie mieliśmy żadnego wpływu na ostateczną treść jakichkolwiek publikacji. Odpowiedzialność za to  ponoszą poszczególne redakcje, w tym redakcja portalu tygodnikbydgoski.pl - informuje nas Nitro-Chem.

 

Tak prezentowała się treść jeszcze w czwartek 5 marca:


Kropki oznaczają przerwę w cytowanym obrazie

 

Tak natomiast od piątku 6 marca:

 

Zmiany wydają się niewielkie (podkreślone na czerwono) – usunięcie informacji, iż jest to rzekomo cały raport NIK oraz podpisanie autorstwa tekstu, iż pochodzi on z Nitro-Chem. Pokazuje to jednak, jak nie wiele wystarczy, aby tekst mógł wprowadzać odbiorcę w błąd.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu