Jesteś tutaj: HomeBydgoszczByły poseł twierdzi, że koronawirus stworzyli naukowcy

Były poseł twierdzi, że koronawirus stworzyli naukowcy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 06 marzec 2020 07:24

Od kilku tygodni koronawirus jest głównym tematem poruszanym na świecie, przez jest to również bardzo medialny. Sytuacja zagrożenia epidemiologicznego wymaga jednak szczególnej odpowiedzialności, aby nie siać mogącej wywołać szkody paniki. Były poseł Paweł Skutecki, któremu wyborcy nie chcieli powierzyć kolejnej kadencji w parlamencie, próbuje pozyskać aplauz głosząc, że koronawirusa stworzyli celowo naukowcy.

 

Koronawirus w postaci jaką dzisiaj obserwujemy nie jest czymś występującym w przyrodzie. To efekt pracy naukowców, ma konkretnych autorów, którzy są zgłoszeni do urzędu patentowego – napisał wczoraj na Facebook-u Paweł Skutecki - Jeśli mój pies zrobi szkodę - będę musiał za nią zapłacić. Jakie narzędzia prawne ma takie państwo jak Polska, żeby domagać się od właścicieli/autorów koronawirusa odszkodowania? - pyta.

 

Skutecki nie jest prekursorem tego typu teorii spiskowej. W internecie od kilku dni krąży informacja, że patent na koronawirusa ma fundacja finansowana przez Billa Gatesa, założyciela Microsoftu, firmy znanej przede wszystkim z systemu operacyjnego Windows. Teoria spiskowa głosi, że Gates posiada szczepionkę na koronawirusa i zamierza na niej zarobić krocie, albo nawet zdobyć władzę nad światem.

 

Skutecki na Facebook-a wrzucił fragment pierwszej strony z patentu na koronawirusa zarejestrowanego w amerykańskim urzędzie patentowym w 2007 roku. Bez problemu znaleźliśmy cały dokument, który jest opisem wirusa, który pojawił się w Chinach w latach 2002-2003, opatentowany został jednak dopiero w 2007 roku. Patent dotyczył kwasu nukleinowego SARS-Cov, będącego elementem wirusa, który atakować może ludzi i bydło. Łącznie na koronawirusy pojawiły się trzy patenty – koronawirus to nazwa umowna, mowa bowiem o rodzinie wirusów – żaden z nich nie dotyczy jednak wirusa z którym obecnie zmaga się świat, w szczególności Chiny nazwanego roboczo SARS-Cov2.

 

Wpis byłego parlamentarzysty na Facebook-u stał się bardzo popularny, został udostępniony setki razy, nie brakuje pod nim też komentarzy. Jeden z internautów uważa, że Chny powinny w odwecie zaatakować Stany Zjednoczone bronią jądrową. Inny z internautów z kolei wspomina, że światowa organizacja zdrowia apeluje o ograniczenie obrotu gotówki (mogą przenosić one bakterie) na rzecz płatności elektronicznych np. kartą zbliżeniową. W jego opinii być może chodzi o to, aby każdemu wszczepić w palec czip, co pozwoli zwiększyć kontrolę nad ludźmi.

 

Chodzi o to, że wirus z jakim mamy do czynienia nie jest "dzikim" wirusem, on się wydostał z konkretnej chińskiej fabryki, gdzie pracowano na konkretne zlecenie amerykańskich klientów. To nie są anonimowe rzeczy, wszystko jest jawne i do sprawdzenia w internecie, jeśli ktoś zada sobie trud. - podgrzewa dyskusję były poseł Skutecki.

 

Teorie ze szczepionkami

Można by jeszcze dalej cytować, ale sprawa epidemiologiczna nie jest błaha, stąd wszelkie populizmy należałoby jednoznacznie potępić. Skutecki jako poseł słynął z dążenia do zniesienia obowiązkowych szczepień ochronnych w Polsce. Wtórowało temu grono ludzi, których część nie kryje, iż jest zdania, że choroby są sztucznie wywoływane przez koncerny farmaceutyczne, żeby mogły więcej zarobić lecząc je. Teoria o stworzonym w laboratorium koronawirusem doskonale pasuje do tej narracji.

 

Stan wojenny plus

W innym wpisie były poseł organizuje dzisiaj w Warszawie pikietę przeciwko uchwalonej w poniedziałek przez Sejm RP specustawie, w sprawie przeciwdziałania zagrożeniu epidemiologicznego koronawirusem. Zdaniem Skuteckiego, ale też posła Grzegorza Brauna z Konfederacji, ta ustawa pod przykrywką ,,rzekomego zagrożenia wirusem” ma na celu ograniczyć Polakom swobody obywatelskie. Stąd też nazwa wymyślone przez Konfederację – Stan wojenny plus.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu