Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZDMiKP tnie kursy tramwajów

ZDMiKP tnie kursy tramwajów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 27 styczeń 2020 12:09
ZDMiKP tnie kursy tramwajów Fot: Bartosz Bieliński

Od dzisiaj obowiązują rozkłady jazdy według czasu wakacyjnego z powodu ferii zimowych, co w praktyce oznacza mniejszą liczbę kursów. Jednocześnie dzisiaj Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej dokonał zmian na trasach tramwajowych, w praktyce tramwajów będzie mniej.

Najbardziej odczują nową sytuację pasażerowie linii tramwajowej 4, gdzie w skali dnia zostało zlikwidowanych kilkadziesiąt kursów. Dzisiaj zmieniona została także trasa linii nr 9 na odcinek od pętli Stomil do pętli Glinki. ZDMiKP wprowadza też korekty godzin odjazdu dla linii: 2, 3, 5, 6, 7, 8, 10.

 

Mniej pieniędzy na komunikację

W grudniu po burzliwej sesji radni uchwalili budżet miasta na 2020 rok. Początkowo projekt zakładał nieco ponad 204 mln zł, ale po przyjęciu autopoprawek budżetowych m.in. tej dotyczącej basenu na Miedzyniu kwota ta zmalała do poniżej 200 mln zł. Trudno powiedzieć czy cięcia na linii nr 4 to owoc tej zmiany w budżecie, bowiem dokumenty zakładają cięcia w kursach autobusów a nie tramwajów.

 

Od kilku lat mieszkańcy Miedzynia zabiegają też o uruchomienie linii autobusowych mniejszymi pojazdami na górny taras, pojawiła się nawet koncepcja takie linii, która łączyłaby wyżej położoną część Miedzynia z rondem Maczka. W sytuacji szukania oszczędności w komunikacji, ta koncepcj wydaje się być odłożona do bliżej nieokreślonej przyszłości. Spodziewać musimy się natomiast dalszych cieć w kursach komunikacji.

 

Dziwna sesja

Radni PiS kilka już po przegłosowaniu budżetu na 2020 rok wraz z autopoprawką podnosili, że Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła autopoprawkę, której treść nie wszyscy radni dostali do ręki. Zapis dyskusji o autopoprawce:

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

  W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

 • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

  Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu