Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszczanie włączają się w pomoc dla zwierząt w Australii

Bydgoszczanie włączają się w pomoc dla zwierząt w Australii

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 25 styczeń 2020 00:03
Bydgoszczanie włączają się w pomoc dla zwierząt w Australii Fot. WTZ Tęcza

Pożary na ogromną skalę na kontynencie australijskim sieją ogromne spustoszenie, w wyniku których poparzone zostały misie koala oraz kangury. W ramach międzynarodowej akcji Rescue Craft Co ludzie na całym świecie szyją woreczki i otulacze, które mają pomóc w rehabilitacji tych zwierząt.

Do akcji Rescue Craft Co włączyli się tez podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej ,,Tęcza” w Bydgoszczy. Dorośli z niepełnosprawnościami pod okiem opiekunów na co dzień uczą się na zajęciach szycia oraz wykonywania prac plastycznych. W odezwie do tego co się wydarzyło w Australii postanowili zrobić coś dla poszkodowanych zwierząt. Wszystko jest zgodne z wymiarami według wytycznych osób, które w Australii zajmują się poszkodowanymi zwierzętami.

 

Warsztaty Terapii Zajęciowej ,,Tęcza”, to inicjatywa Caritas Diecezji Bydgoskiej odbywająca się w zasadzie od 1996 roku. Warsztaty cenione są rolę jaką odgrywają w aktywizacji osób niepełnosprawnych.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu