Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW niedziele zamanifestują – kierunek rodzina

W niedziele zamanifestują – kierunek rodzina

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 24 maj 2013 16:45

W niedziele mszą świętą w bazylice o godzinie 13 rozpocznie się bydgoski  Marsz dla Życia i  Rodziny. Będzie to zapewne okazja, aby zwrócić większą uwagę, na problemy demograficzne jakie zagrażają Polsce i Europie. Znaczenie tej kwestii podkreśla dość mocno papież Franciszek I.

W Europie musi rodzić się więcej dzieci – powiedział kilak dni temu papież Franciszek IEuropa przestanie istnieć jeżeli to się nie stanie.

Żeby przesłanie Ojca Świętego miało jednak racje bytu potrzebne są duże zmiany w świadomości rządzących, którzy w naszym kraju niezbyt dużo uwagi poświęcają kwestii wspierania rodzin. Niedzielny marsz będzie także okazją do zamanifestowania przywiązania do tradycyjnego modelu rodziny i wyrażanie sprzeciwu wobec aborcji, którą inicjatorzy marszów nazywają morderstwem.

 

Napisaliśmy w liczbie mnogiej, gdyż tego typu marszy odbędzie się w Polsce ponad 100. Tego samego dnia co Bydgoszcz, przywiązanie do wartości rodzinnych będzie wyrażał także Inowrocław.

 

Niestety prognozy demograficzne dla województwa kujawsko-pomorskiego nie są zbyt optymistyczne. Stąd też o problemie należy uświadamiać także samorządowców. 

 

W ubiegłym roku Marsz dla Życia i Rodziny w Bydgoszczy przyciągnął okolo 4tys. osób. 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu