Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBiedroń o Bydgoszczy jak o bastionie Lewicy

Biedroń o Bydgoszczy jak o bastionie Lewicy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 24 styczeń 2020 18:29

W 1995 roku pierwszym dużym miastem, gdzie o głosy Polaków zabiegał Aleksander Kwaśniewski była Bydgoszcz, Robert Biedroń rozpoczyna swoją drogę do prezydentury w podobny sposób. Dzisiaj zawiązał się bydgoski komitet poparcia jego kandydatury.

- Za każdym razem kiedy rządzi lewica ludziom żyje się po prostu lepiej – mówił europoseł Robert Biedroń, który będzie wspólnym kandydatem na prezydenta Lewicy, tworzonej przez SLD, Wiosnę i Razem.

 

- Bydgoszcz jest miastem szczególnym, to miasto w którym w 1995 roku zaczynał swoją kampanie prezydent Aleksander Kwaśniewski – podkreślał kandydat na prezydenta - Pamiętamy sondaże, które pokazywały kilka procent poparcia, media mówiły i niektórzy nieżyczliwi mówili ten postkomunista, aparat PZPR-owski nie ma najmniejszych szans żeby wygrać wybory, przecież on staje naprzeciwko wielkiemu polskiemu nobliście, legendzie Solidarności Lechowi Wałęsie. I co się stało? Prezydent Kwaśniewski nie tylko wygrał te wybory, ale wygrał je dwa razy.

 

Za większy sukces prezydentury Kwaśniewskiego Biedroń wymienił uchwalenie obowiązującej konstytucji - To prezydent Aleksander Kwaśniewski jako mąż stanu z prawdziwego zdarzenia, który łączył a nie dzielił, który szukał tego co wspólne rozpoczął pracę nad nową konstytucją, którą sam w 1997 roku podpisał. Mamy jedną z najnowocześniejszych, najbardziej postępowych i światłych konstytucji na świecie. Dobrze, że ją bronimy, ale musimy przypominać, że to lewica pracowała nad tą konstytucją.

 

Robert Biedroń z uznaniem wypowiadał się też o działach z Bydgoszczy i z województwa kujawsko-pomorskiego. Dziękował im za pracowitość, ale także podkreślił, że w trudny czasie dla lewicy wielu działaczy z naszego województwa się nie odwróciło, nie zmieniło formacji politycznej, ale wiernie pracowało na lepszy czas. Biedroń podziękował m.in. nieobecnemu na spotkaniu byłemu europosłowi Januszowi Zemke.

 

Polityk przyznał też, że przed rokiem formacjom lewicowym niektórzy nie dawali szans na wejście do Sejmu, październikowy wynik pokazać miał jak te osądy były błędne i jak błędne są głosy mówiące, że nie wejdzie on jako reprezentant do II tury wyborów. Biedroń zapowiedział wolę udziału w debatach z innymi kandydatami, jednocześnie wyrażając nadzieję, że do takiej dojdzie jeszcze przed I turą wyborów.

 

Wybory Prezydenta RP odbędą się na wiosnę.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu