Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZ placu budowy nowej Astorii

Z placu budowy nowej Astorii

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 16 styczeń 2020 00:30

Wszystko wskazuje na to, że budowa nowego kompleksu Astorii, którego najważniejszym elementem będzie basen olimpijski spełniający wymogi międzynarodowej federacji FINA, zakończy się zgodnie z planem w rozpoczętym roku. Prezentujemy kilka zdjęć lotniczych z placu budowy.

Koszt inwestycji to blisko 100 mln zł, wspomniany basen olimpijski będzie miał wymiary 50x25 metrów. W kompleksie znajdą się też hangary dla kajakarzy, chcący korzystać z Brdy nad którą powstaje obiekt, a także miejsce na siłownie.

 

 

 

 

Budowa basenu to tak naprawdę tylko pierwszy etap, choć na pewno najważniejszy, budowy nowego kompleksu Astorii. Miasto zakupiło działki aż do ulicy Unii Lubelskiej, stąd też cały ten obszar będzie docelowo zagospodarowany. Na zewnątrz planuje się stworzenie przestrzeni bardziej otwartej pod rekreację mieszkańców.

 

Uroczyste powieszenie wiechy, czyli ukończenie części surowej obiektu, miało miejsce w październiku. Od tego momentu trwają pracę wykończeniowe, w tym związane z instalacją elektryczną.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu