Jesteś tutaj: HomeBydgoszczToruńska planowana do rozbudowy, na razie jednak bez pomysłu

Toruńska planowana do rozbudowy, na razie jednak bez pomysłu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 15 styczeń 2020 07:18
Toruńska planowana do rozbudowy, na razie jednak bez pomysłu Fot: Bogusław Białas

W budżecie miasta na 2020 rok Rada Miasta zapisała rozpoczęcie prac związanych z przebudową ulicy Toruńskiej od ronda Bernardyńskiego (które jest obecnie przebudowane w ramach innej inwestycji) do ronda Toruńskiego. W latach 2020 – 2021 planuje się przeznaczyć na to zadanie 1 mln zł.

Nie jest to duża kwota jak na inwestycje drogowe, stąd też można się domyśleć, że chodzi bardziej o prace przygotowawcze dla inwestycji, która mogłaby być realizowana w latach późniejszych. Sprawa zaciekawiła radnego Wojciecha Bulandę, będące najkrócej w Radzie Miasta, który złożył interpelacje pytając o koncepcje lub wytyczne przygotowywanej inwestycji.

 

Odpowiedzi radnemu udzielił zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz, który poinformował, że obecnie nie ma wytycznych dla tego zadania. Prace koncepcyjne rozpocząć się mają dopiero w pierwszym kwartale bieżącego roku.

 

Co z Nakielską?

W innej interpelacji radny pyta o modernizację ulicy Nakielskiej, o czym mówi się od wielu lat, a na chwilę obecną nie ma zabezpieczonego finansowania, czyli nie można oszacować kiedy inwestycja ruszy. Być może prace ruszą w przyszłym roku (2021), ale jak informuje Kozłowicz, pod warunkiem, że w budżecie miasta będą na to środki. Koszt przebudowy na odcinku od ulicy Lisiej do Nasypowej oszacowano na 45 mln zł. Ratusz rozważa objęcie przebudową jednak także odcinka od Nasypowej do Wrocławskiej, tuż przy rondzie Grunwaldzkim.

 

Kolejną kwestią prace jakie prowadzą miejskie wodociągi nad warunkami odwodnienia, które będą istotne dla wyboru koncepcji przebudowy. Jak przewiduje Kozłowicz, to opracowanie powinno być gotowe dopiero w styczniu 2021 roku.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu