Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa tym odcinku Grunwaldzka już robi wrażenie

Na tym odcinku Grunwaldzka już robi wrażenie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 15 styczeń 2020 00:33

Do połowy roku przedłużono termin ukończenia rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej od Węzła Zachodniego do granic miasta. Wizualnie można odnieść wrażenie, że prace zbliżają się ku końcowi, nie można zatem wykluczyć szybszego ukończenia. Największe wrażenie robi obecnie odcinek leśny,na którego prawie całej rozciągłości ruch odbywa się po nowych jezdniach w standardzie dwupasmowym.

 

W kierunku centrum Bydgoszczy nawet trzypasmowym, bowiem z buspasa (trzeciego pasa) korzystają już autobusy i taksówki.

 

W ostatnim czasie zostało wykonane skrzyżowanie Grunwaldzkiej z ulicą Przejście,g zamontowano sygnalizację świetlną (przed modernizacją nie było w tym miejscu świateł). Zmodernizowano też skrzyżowanie z główną arterią na Osowej Górze – ulicą Maksymiliana Kolbego. To skrzyżowanie bywa niekiedy przedmiotem dyskusji, padają oczekiwania budowy bezkolizyjnego skrzyżowania wielopoziomowego, ale to jest ewentualna ,,pieśń przyszłości”. Obecnie w ulicę Kolbego oraz z Kolbego w Grunwaldzką mamy dwa pasy do skrętu oraz dwa do jazdy prosto, czego przed modernizacją nie było.

 

 

 

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

  W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

 • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

  Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu