Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni nie zgadzają się na bloki przy Fieldorfa

Radni nie zgadzają się na bloki przy Fieldorfa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 28 listopad 2019 00:40
Radni nie zgadzają się na bloki przy Fieldorfa Materiał MPU

Wczoraj Rada Miasta Bydgoszczy nie wyraziła zgody na budowę bloków przy ulicy gen. Fieldorfa ,,Nila” w Fordonie. Inwestor chciał uzyskać zgodę na realizację tej inwestycji w trybie specustawy nazywanej ,,lex developer”. Za główny powód odmowy wskazano niezgodność z planami zagospodarowania przestrzennego, które w przyszłości przewidują w miejscu planowanej inwestycji powstanie szkoły.

Przeciwko budowie bloków protestowali mieszkańcy sąsiedniej ulicy Konrada Fiedlera, którzy napisali w tej sprawie petycje. Planowana inwestycja jest niezgodna z planem przestrzennym, ale przyjęta w ubiegłym roku specustawa umożliwia realizację inwestycji nawet w przypadku niezgodności z planem przestrzennym.

 

Rada Miasta po prezentacji dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej Anny Rembowicz-Dziekciowskiej, nie wyraziła zgody na lokalizację inwestycji mieszkaniowej. Nie oznacza to jednak, że na pewno inwestycja nie powstanie, bowiem decyzję Rady Miasta inwestor może zaskarżyć do sądu administracyjnego, a wyrok jak pokazuje orzecznictwo z innych miast, może być równy.

 

Wraca temat twardzickiego

Pod koniec października Rada Miasta podjęła uchwałę odmowną, w oparciu o ustawę ,,lex developer”, gdy inwestor chciał budować blok przy ulicy Twardzickiego. 22 listopada inwestor skierował za pośrednictwem Rady Miasta skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na tamtą uchwałę. Rada Miasta wczoraj zdecydowała się zwrócić skargę inwestorowi, bowiem uznano, że Rada Miasta nie jest do tego właściwym organem, bowiem podmioty których interes prawny narusza uchwała, mogą kierować skargę bezpośrednio do WSA. Spodziewać się można, że inwestor do WSA skargę na decyzję odmowną Rady do sądu skieruje i to już wymiar sprawiedliwości zdecyduje o losie ulicy Twardzickiego. Również w przypadku tej inwestycji mieszkańcy protestowali.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu