Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTaka najprawdopodobniej będzie lista PiS w okręgu bydgoskim

Taka najprawdopodobniej będzie lista PiS w okręgu bydgoskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 25 lipiec 2019 19:13

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada ogłoszenie pełnej listy kandydatów w przyszłym tygodniu. Jedyną pewną rzeczą jest osoba lidera listy, którą będzie poseł Tomasz Latos. Co do dalszych nazwisk dotarliśmy do najbardziej prawdopodobnej listy na dzisiaj.

 

Z drugiego miejsca najprawdopodobniej wystartuje minister Łukasz Schreiber, choć lokalne struktury optowały za posłem Piotrem Królem. Na trzecim miejscu najprawdopodobniej znajdzie się poseł Bartosz Kownacki, na czwartym zaś wspomniany poseł Król. Pierwszą piątkę najprawdopodobniej zamknie posłanka Ewa Kozanecka. Zaraz za nią najprawdopodobniej znajdzie się radna Grażyna Szabelska. Siódmy ma być kandydat z Inowrocławia.

 

Jak pokazuje praktyka wyborcza, do zmian może dochodzić w ostatniej chwili – przed rokiem gdy PiS prezentował listy do sejmiku, przekazano mediom informację z błędem co do kolejności, jak się jednak później okazało, rozdany materiał nie uwzględnił korekty poczynionej na liście ,,last minute”. Nie mniej jednak co do podanej przez nas listy, nie powinno wiele się zmienić.

 

Do Senatu z okręgu obejmującego Bydgoszcz PiS najprawdopodobniej wystawi radnego wojewódziego Konstantego Dombrowicza.

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu