Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRok 2018 przyniósł przyrost turystyczny

Rok 2018 przyniósł przyrost turystyczny

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 10 lipiec 2019 00:26
Rok 2018 przyniósł przyrost turystyczny Fot: Bartosz Bieliński

Główny Urząd Statystyczny podsumowując turystycznie 2018 rok prezentuje dane znacznie bardziej ogólniejsze niż za lata poprzednie, przez co trudno nam określić np. ilu turystów z poszczególnych państw gościło nad Brdą. Pewne dane do porównać z latami poprzednimi jednak zdobyliśmy.

Nie ma fizycznej możliwości, aby policzyć każdego turystę, można natomiast określić ile zostało udzielonych noclegów. W 2018 roku w województwie kujawsko-pomorskim było to 4,4 mln, czyli minimalnie więcej niż w roku 2017. W samej Bydgoszczy było to 459,8 tys., co jest wzrostem 1,6 punktu procentowego, czyli o jakieś 7 tys. noclegów. Gdyby zrobić ranking powiatów pod względem liczby udzielonych noclegów to Bydgoszcz zajęłaby 38 lokatę.

 

W Toruniu było to 538,4 tys. noclegów, najlepiej z naszego województwa wypadły jednak sanatoria – powiat inowrocławski to ponad 653 tys. noclegów i 32 lokata w kraju, natomiast aleksandrowski (z Ciechocinkiem) to prawie 1,5 mln noclegów, czyli 15 lokata w kraju.

 

W poprzednich latach Bydgoszcz przodowała w województwie jeżeli chodzi o noclegi dla obcokrajowców, wśród których dominowali Niemcy. Za ten rok 2018 nie dysponujemy jednak precyzyjnymi danymi.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza zagra w III lidze!

    33 kolejka IV ligi, a zarazem ostatnia w swoich wynikach okazała się zaskakująca, ale podsumować można ją stwierdzeniem, że Zawisza awansował do III ligi. To kolejny krok w odbudowywaniu bydgoskiej piłki nożnej, który kilka lat temu rozpoczął się w B klasie, najniższej klasie rozgrywkowej.

  • Zawisza pewnie pokonuje zespół z Włoclawka. Czekamy na potwierdzenie podtrzymania walkowera

    W zaległym meczu 29 kolejki Zawisza Bydgoszcz pokonał 5:1 Lidera Włocławek wracając na pozycję lidera IV ligi. Przed nami jedna kolejka – jeżeli w sobotę Zawisza i Włocłavia wygrają swoje mecze, to do III ligi awansuje bydgoski klub. Sprawę może jednak skomplikować cofnięcie walkowera jakim ukarana została Włocławia.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu