Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAdam Małysz w studiu TVP Sport o innowacyjnym pomyśle bydgoskiej firmy

Adam Małysz w studiu TVP Sport o innowacyjnym pomyśle bydgoskiej firmy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 07 styczeń 2019 00:04

W niedzielę w Austrii odbywały się ostatnie zawody 67. Turnieju Czterech Skoczni, konkurs w Bischofshofen od rana był zagrożony z powodu niesprzyjającej aury. Przed rozpoczęciem zawodów  legenda polskich skoków Adam Małysz powiedział, że jest szansa, że w przyszłości pogoda nie będzie w takim stopniu utrudniać przeprowadzania zawodów.

 

Adam Małysz w studiu TVP Sport powiedział, że polska firma pracuje nad innowacjami, które pozwolą ochronić zeskok skoczni przed opadami śniegu i deszczu, które stanowią zawsze duże zagrożenie dla skoczków. Śnieg i deszcz zamarzając na zeskoku obniża prędkość skoczków i naraża ich na niebezpieczeństwo. Polegałoby to na montowaniu na zeskoku skoczni częściowego zadaszenia.

 

Chodzi o pracownie architektoniczną Archigeum z Bydgoszczy. Architektom udało się już uzyskać dotację z Unii Europejskiej, za pośrednictwem Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji, na opracowanie specjalnego szkła.

 

Nie jest to pierwsze zaangażowanie Archigeum w dyscyplinę sportu jaką są skoki narciarskie. Wcześniej opracowali oni na zlecenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanym koncepcje modernizację Kompleksu Małej i Średniej Krokwi, łącznie chodzi o pięć skoczni narciarskich. W październiku premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd przeznaczy na ten cel 50 mln zł.

 

Obecnie przy ulicy Dworcowej w Bydgoszczy trwa rewitalizacja wieżowca Eltry, której projekt opracowała pracownia Archigeum.

 

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu