Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLeonard Pietraszak z najlepszymi życzeniami na nową kadencję

Leonard Pietraszak z najlepszymi życzeniami na nową kadencję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 21 listopad 2018 00:47
Leonard Pietraszak z najlepszymi życzeniami na nową kadencję Fot: Robert Sawicki / UMB

Gościem poniedziałkowej, inaugurującą nową kadencję 2018-2023, sesji Rady Miasta Bydgoszczy był aktor Leonard Pietraszak, od września Honorowy Obywatel Bydgoszczy. Przyglądał się on składaniu przez radnych oraz prezydenta Rafała Bruskiego ślubowaniom oraz wyborom do prezydium Rady Miasta.

Po złożeniu ślubowania przez prezydenta Rafała Bruskiego, Leonard Pietraszak nałożył mu na szyję łańcuch prezydenta Bydgoszczy, będący symbolem sprawowania tej funkcji.

 

-Ogromnie zaszczycony zaproszeniem do mojego ukochanego miasta na tak wielką uroczystość zaprzysiężenia wybrańców nas obywateli, na zaprzysiężenie jest przywódcy jego prezydenta. Życzę wam kochani moi żeby się wszystko spełniło, co zamierzacie, co już zaczęliście, a kończyć będziecie w nowej kadencji. Przede wszystkim zdrowia, uśmiechu i obiecuję, że jeżeli mi zdrowie pozwoli na każde wasze posiedzenie przyjadę. To jest bardzo piękne posiedzenie – powiedział Leonard Pietraszak, a potem dodał - Vivat Bydgoszcz, vivat bydgoszczanie!

 

Aktor sławę zdobył w latach 70-tych rolą płk. Krzysztofa Dowgirda w serialu ,,Czarne chmury”. Kolejne lata zaczęły przynosić kolejne rolę i dzisiaj Leonard Pietraszak traktowany jest jako legenda polskiego kina. Cieszy się on sympatia bydgoskich samorządowców głównie dlatego, że z dumą podkreśla to, iż pochodzi z Bydgoszczy. Młodość spędził na Okolu, jako mieszkaniec ulicy Grunwaldzkiej.

 

Honorową godność wręczono mu podczas uroczystej sesji Rady Miasta, która we wrześniu odbyła się w Miejskim Centrum Kultury. Więcej piszemy o tym - Swoją miłością do miasta pokazuje Bydgoszcz wielką

 

Portrety honorowych obywateli Miasta Bydgoszczy możemy podziwiać w korytarzu przed salą sesyjną. Od kilku tygodni w tej zasłużonej galerii znajduje się również wizerunek Pietraszaka.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Drodzy Rolnicy Kujaw i Pomorza..mówiłem na dożynkach...Walczę o zwiększenie zwrotu podatku akcyzowego...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 17 września 2021
 • Prof. Czop: Przyrody się nie oszuka

  Wracamy po wakacyjnej przerwie z poniedziałkowymi rozmowami w ramach ,,Głosu Parlamentarnego”, pierwszym naszym gościem był prof. Mariusz Czop z Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, który koordynował badania, dzięki którym dowiedzieliśmy się, że po zakładach chemicznych Zachem pozostała ogromna bomba zanieczyszczeń.

  Etykiety: Zachem
 • Jest długo oczekiwany przetarg na obsługę przewozów kolejowych

  W piątek ukazało się ogłoszenie warte kilkaset milionów złotych – chodzi o obsługę kolejowych o znaczeniu lokalnym w województwie kujawsko-pomorskim od 12 grudnia 2021 roku do 14 grudnia 2030 roku. Teoretycznie w tym okresie możemy mieć nawet dziesięciu przewoźników, może się zdarzyć też tak, że będzie on jeden.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu