Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDługa prezentuje się pięknie gdy tętni na niej życie

Długa prezentuje się pięknie gdy tętni na niej życie

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 08 wrzesień 2018 20:39
Długa prezentuje się pięknie gdy tętni na niej życie Fot: Bogusław Białas

To pragnienie mogliśmy zobaczyć w sobotę podczas Święta Ulicy Długiej, w czasach lokacji Bydgoszczy przez króla Kazimierza III Wielkiego najważniejszego traktu. W sobotę nie brakowało muzycznych i kulinarnych atrakcji, można było kupić również antyki.

Punktem kulminacyjnym było oczywiście odsłonięcie kolejnych Bydgoskich Autografów. W tym roku uhonorowano kompozytora Krzysztofa Herdzina, wykładowcę Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, który miał okazję współpracować z wieloma gwiazdami polskiej sceny. Wybitnego chirurga prof. Arkadiusza Jawienia, pracownika bydgoskiego szpitala Jurasza, pioniera nowoczesnych metod leczenia w naszym regionie. Wyróżniono również prof. Józefa Szala, doktora Honoris Causa UTP, od 1987 roku posiadającego tytuł nadzwyczajnego profesora za wybitne zasługi. Są to zatem osoby, które swoimi osiągnięciami budują markę Bydgoszczy na zewnątrz.

 

- Są to osoby wybitne. Muzyk, medyk, inżynier, jak się tak zastanowimy, to są dziedziny będące również markami naszego miasta – wspomniał prezydent Rafał Bruski.

 

 

Fot: Bogusław Białas

 

 

Bydgoskie Autografy towarzyszą Świętu Ulicy Długiej już od wielu lat. W tym roku w większym stopniu zaangażowali się w wydarzenie kupcy, przez co udało się zbudować na kilka godzin wyjątkowy klimat deptaku. Pojawiły się nawet głosy, czy takiego charakteru Długa nie powinna mieć na co dzień.

 

Warte obejrzenia

 • Nasi wioślarze o finały będą musieli powalczyć w niedzielę

  W nocy z piątku na sobotę w Tokio odbyły się kolejne biegi eliminacyjne z udziałem sportowców z Kujaw. Ten drugi dzień wioślarskich zmagań był nieco gorszy, bowiem żadnej z naszych osad nie udało się wywalczyć bezpośrednich awansów do półfinałów. Na szczęście w nocy z soboty na niedzielę będą mieli jeszcze szanse w repasażach. Kulminacja zmagań wioślarzy o medale rozpocznie się we wtorek – a właściwie w nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego.

 • Dobry początek Olimpiady przez polską dwójkę z Mateuszem Biskupem

  Dzisiaj o godzinie 12 czasu polskiego rozpocznie się Ceremonia Otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W nocy czasu polskiego odbywały się pierwsze przedbiegi w konkurencjach wioślarskich. O godzinie 3:40 do rywalizacji przystąpiła polska dwójka w składzie Mateusz Biskup z RTW Lotto Bydgostii i Mirosław Ziętarski.

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Półtora tygodnia bez zgonu spowodowanego COVID-19. Szczepienia działają

  Ostatni zgon spowodowany COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim został potwierdzony w środę 15 lipca, czyli półtora tygodnia temu. Przez 24 dni lipca stierdzono 12 zgonów, gdy jeszcze nie tak dawno było to kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt tygodniowo. Od początku pandemii w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono blisko 4,8 tys. zgonów.

  Etykiety: covid19
 • Tempo szczepień spadło o kilkadziesiąt procent (raport szczegółowy)

  W ostatnim tygodniu w województwie kujawsko-pomorskim przeprowadzono niespełna 64 tys. szczepień, gdy analogicznie tydzień temu było to ponad 100 tys. Mamy zatem spadek o kilkadziesiąt procent, jak wynika ze wskaźników, w kolejnych tygodniach szczepienia w naszym regionie będą dalej zwalniały. Zapraszamy do zapoznania się z naszym raportem szczegółowym.

Wiadomości z regionu