Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProkuratura bada czy posłowie i radni nie znieważyli innego parlamentarzysty

Prokuratura bada czy posłowie i radni nie znieważyli innego parlamentarzysty

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 lipiec 2018 13:48

Na początku kwietnia, na Wyspie Młyńskiej posłowie Teresa Piotrowska, Michał Stasiński i Krzysztof Brejza, w towarzystwie bydgoskich radnych Platformy Obywatelskiej zainaugurowali kampanie z udziałem ruchomego bilbordu, na którym informują, że toruński poseł Krzysztof Czabański, za pracę w ministerstwie kultury otrzymał 72 tys. zł nagrody. Sprawę bada teraz prokuratura.

Dość szybko do treści bilbordu odniósł się poseł Czabański, który uznał premię w wysokości 72 tys. zł za kłamstwo. Jak poinformował w mediach społecznościowych, w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa otrzymał jedynie nagrodę w wysokości 6 tys. zł. Parlamentarzysta już wtedy zapowiedział podjęcie kroków prawnych.

 

Kilka dni temu Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz – Południe poinformowała go o wszczęciu dochodzenia ,,w sprawie pomówienia podczas zorganizowanej konferencji prasowej w dniu 6 kwietnia 2018 r., przy ulicy Mennica 8”. W tym zapisie pojawia się błąd, bowiem konferencja w praktyce miała miejsce 4 kwietnia. Prokuratura zbada czy uczestnicy konferencji nie naruszyli 212 artykułu kodeksu karnego jakim jest zniesławienie.

 

 

Ewentualne ukaranie parlamentarzystów PO może być jednak utrudnione, bowiem wcześniej Sejm RP musiałby ich pozbawić immunitetu. Takiej ochrony prawnej nie mają już radni, w tym obecna na konferencji szefowa klubu radnych PO Monika Matowska.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Szczepienia-papież

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu