Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMinister zdrowia dąży do zwolnienia dyrektor bydgoskiego NFZ

Minister zdrowia dąży do zwolnienia dyrektor bydgoskiego NFZ

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 lipiec 2018 13:36

Minister zdrowia podjął próbę zwolnienia dyrektor funduszu w Bydgoszczy Elżbiety Kasprowicz. Za dyrektor stanęli jednak związkowcy oraz pracownicy. Co najbardziej zadziwia, w ostatnim czasie prezes NFZ postanowił ją nagrodzić za bardzo dobre wyniki funduszu z województwie kujawsko-pomorskim.

Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Narodowego Funduszu Zdrowia rozpatrywany był wniosek ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego o odwołanie z funkcji dyrektor oddziału NFZ w Bydgoszczy Elżbiety Kasprowicz. Powodem tego ma być utrata zaufania ze strony ministerstwa. Co jednak wszystkich zadziwiło, to nagrodzenie jej przez prezesa NFZ za dobre wyniki oddziału, dlatego w kuluarach szukane jest drugie dno całej sprawy. Jak udało nam się dowiedzieć, pracownicy bydgoskiego oddziału obawiają się, że stanowisko dyrektora może być przygotowywane, do obsadzenia przez jakiegoś z polityków bydgoskiego PiS-u.

 

Rada Narodowego Funduszu Zdrowia chęć odwołania przez ministra Kasprowicz zaopiniowała negatywnie.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Prof. Czop: Przyrody się nie oszuka

  Wracamy po wakacyjnej przerwie z poniedziałkowymi rozmowami w ramach ,,Głosu Parlamentarnego”, pierwszym naszym gościem był prof. Mariusz Czop z Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, który koordynował badania, dzięki którym dowiedzieliśmy się, że po zakładach chemicznych Zachem pozostała ogromna bomba zanieczyszczeń.

  Etykiety: Zachem
 • Jest długo oczekiwany przetarg na obsługę przewozów kolejowych

  W piątek ukazało się ogłoszenie warte kilkaset milionów złotych – chodzi o obsługę kolejowych o znaczeniu lokalnym w województwie kujawsko-pomorskim od 12 grudnia 2021 roku do 14 grudnia 2030 roku. Teoretycznie w tym okresie możemy mieć nawet dziesięciu przewoźników, może się zdarzyć też tak, że będzie on jeden.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu