Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSkutecki: Poseł musi dobrze zarabiać

Skutecki: Poseł musi dobrze zarabiać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 kwiecień 2018 10:41

W ubiegłym tygodniu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział obniżenie wynagrodzeń parlamentarzystów o 20%. Te słowa oburzyły bydgoskiego posła Kukiz15 Pawła Skuteckiego, tego samego co niedawno otrzymał z rąk libańskiego Hezbollahu medal.

 

Wkurza mnie ta populistyczna dyskusja o kasie dla posłów i rządu - wyrażania niezadowolenie wystąpieniem Kaczyńskiego, poseł Paweł Skutecki na Facebooku - Poseł i minister (wiceminister) MUSI dobrze zarabiać z kilku powodów. Przede wszystkim ze względu na prestiż. Żeby ludziom wartościowym się chciało, tak po prostu. Żebym się nie spotykał z wójtami, burmistrzami, prezydentami, którzy zarabiają dużo lepiej ode mnie i się wyrywają do płacenia rachunku za obiad. 

 

Dalej dostaje się od parlamentarzysty m.in. Kościołowi - Prawdziwe pieniądze są w subwencjach dla  partii (ponad miliard złotych w ostatnich 13 latach!), w finansowaniu Kościoła, w państwowych spółkach w stylu nieistniejącej a kosztującej od lat grubo elektrowni atomowej, w radach nadzorczych, w zarządach spółek skarbu państwa - tam są MILIARDY dla misiewiczów. Mieli rację: pieniędzy jest dużo, wystarczy nie kraść. I co gorsze dla państwa: nie wyrzucać w błoto. 

 

Dzisiaj polityk i urzędnik to chyba najbardziej znienawidzone zawody w Polsce, więc JarKacz jedzie po nich jak po łysej kobyle. Ale to się zmieni, naprawdę. Zaraz to będzie znowu lekarz, nauczyciel, ksiądz, policjant. Nie dajmy się wpędzić w tę retorykę, bo to lipa. I naprawdę nie chodzi o pieniądze, bo one - o niebo większe - marnowane i rozkradane są gdzie  - żali się Skutecki, odnosząc się do prezesa PiS z brakiem szacunku.

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu