Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW przyszły piątek otwarcie lodowiska

W przyszły piątek otwarcie lodowiska

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 28 grudzień 2017 12:58
W przyszły piątek otwarcie lodowiska Fot: Bogusław Białas

Nowy ,,Torbyd” mieszkańcom Bydgoszczy do użytku zostanie oddany w piątek 5 stycznia. Po 16 lat do Bydgoszczy powróci kryte lodowisko. W pierwszy weekend z ,,Torbydu” będzie można korzystać za darmo.

Budowa lodowiska rozpoczęła się w drugim półroczu ubiegłego roku – koszt obiektu to 23 mln zł.

 

- Cieszę się, że mimo dodatkowych prac otwieramy lodowisko, tak jak zakładaliśmy, już tej zimy – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. - Bydgoszcz po 16 latach przerwy odzyskuje „Torbyd”, ale w zupełnie nowej odsłonie. Postawiliśmy na najnowsze technologie i nowoczesną architekturę. Kryte lodowisko jest też kolejnym obiektem, który dedykowany jest zarówno mieszkańcom Bydgoszczy jak i całej metropolii.

 

Oficjalne otwarcie planowane jest na godzinę 17:00, w piątek 5 stycznia już nowego 2018 roku. Dla mieszkańców tego dnia przygotowano show laserowe oraz pokazy tańca na lodzie. Będzie również okazja do zwiedzenia obiektu. Na tafle będziemy mogli już wyjechać w sobotę, w ten dzień po godzinie 11:00 odbędą się bezpłatne lekcje jazdy na łyżwach. Lekcje łyżwiarstwa planowane są również na niedzielę.

 

Od poniedziałku 8 stycznia za bilet 30 minutowy zapłacimy 5 zł, za każdą kolejną minutę opłata wynosić będzie 20 groszy. Młodzież będzie mogła liczyć na bilety ulgowe w cenie 3 zł za pierwsze pół godziny i 15 groszy za każdą kolejną minutę. Szereg ulg przewidziany będzie również dla posiadaczy kart dużej rodziny oraz seniorów.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu