Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLewica przeciwna przyjmowaniu uchodźców

Lewica przeciwna przyjmowaniu uchodźców

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 29 grudzień 2016 08:05

Zdaniem szefa kujawsko-pomorskiego SLD Ireneusza Nitkiewicza trzeba pomagać poszkodowanym w wyniku wojen na Bliskim Wschodzie, w tym również mieszkańcom Aleppo w Syrii. Jest on już jednak sceptyczny w kwestii zapraszania uchodźców do Bydgoszczy.

Wczoraj Rada Miasta Bydgoszczy zdecydowała o przekazaniu petycji Stowarzyszenia Ster na Demokrację do komisji merytorycznych. Jak przyznaje radny Ireneusz Nitkiewicz, a zarazem Przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD, rozpatrzenia petycji wymaga od radnych ustawa, stąd też zapadła decyzja o skierowaniu złożonej przez stowarzyszenie petycji do komisji. Następnie komisje wypracować mają stanowisko, które zostanie przekazane radnym najprawdopodobniej za miesiąc i wówczas Rada Miasta zdecyduje o pozytywnym lub negatywnym rozpatrzeniu petycji. Z punktu widzenia formalnego wydaje się to nieco skomplikowane.

 

Nitkiewicz przyznaje jednak, że jest wobec propozycji przyjęcia przez Bydgoszcz uchodźców sceptyczny. Wskazuje on, że bardziej powinniśmy się skupić chociażby na zbiórce darów dla potrzebujących Syryjczyków, które zostaną wysłane do objętego krajem wojny lub do obozów dla uchodźców w krajach sąsiadujących.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

 • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

  Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu