Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadny PiS: To państwo powinno sfinansować remont ulicy Grunwaldzkiej

Radny PiS: To państwo powinno sfinansować remont ulicy Grunwaldzkiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 29 grudzień 2016 00:09

Zdaniem szefa klubu radnych PiS Mirosława Jamrożego Bydgoszcz nie powinna zadłużać się inwestując w rozbudowę ulicy Grunwaldzkiej pomiędzy węzłem Zachodnim i planowanym węzłem drogi S-5 w Pawłówku. Zdaniem Jamrożego ta inwestycja powinna być pokryta w dużej mierze z budżetu państwa.

W uchwalonym wczoraj budżecie miasta na rok 2017 na rozbudowę ulicy Grunwaldzkiej zapanowano wydatek na poziomie 74 mln zł. Całość zadania inwestycyjnego szacuje się na ok. 151 mln zł, Bydgoszcz liczy jednak na dotacje z Unii Europejskiej.

 

- Budowa Grunwaldzkiej powinna być zadaniem państwa – ocenił w debacie budżetowej radny Mirosław Jamroży. W opinii radnego źle się stało, że za czasów, gdy rządziła Platforma Obywatelska z PSL wsparcia Bydgoszczy nie przyznało.

 

Od ponad roku rządzi jednak Prawo i Sprawiedliwość, czyli partia reprezentowana przez radnego Jamrożego.

 

- Grunwaldzką dopiero teraz budujemy, a 2 lata temu mieliśmy rysunki i wizję, że chcemy budować – wyjaśnił prezydent Rafał Bruski - Ja bym wolał, żeby budowało państwo. Rząd może pomóc, dlatego wystosowałem 2 miesiące temu pismo do pana wojewody na etapie przygotowania budżetu państwa i miasta. Odpowiedź była taka, że zgodnie z ustawą jest to zadanie miasta.

 

Słowo szefa klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości się jednak rzekło, stąd też pozostaje mieszkańcom liczyć, że nie było to oczekiwanie rzucone na wiatr i rząd być może sprawi bydgoszczanom prezent.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

 • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

  Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu