Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStudium dla SKM najprawdopodobniej nie będzie nawet głosowane

Studium dla SKM najprawdopodobniej nie będzie nawet głosowane

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 27 grudzień 2016 17:29

Dokładniej poprawka złożona przez Rafała Piaseckiego zakłada opracowanie studium inwestycyjnego dla utworzenia Metropolitalnej Kolei Dojazdowej, która miałaby kłaść szczególny nacisk na funkcjonowanie komunikacji w gminach tworzących metropolię. Istnieje prawdopodobieństwo, że na jutrzejszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy poprawka ta nie będzie nawet głosowana, bowiem według prezydenta nie spełnia wymogów formalnych.

Radny Rafał Piasecki chce przeznaczenia w budżecie na rok 2017 kwoty 0,5 mln zł na opracowanie ,,Studium inwestycyjnego dla utworzenia Metropolitalnej Kolei Dojazdowej w Bydgoszczy w oparciu o linie kolejowe nr: 18, 131, 209 i 356”. Opracowanie miałoby uwzględniać funkcjonowanie Metropolitalnej Kolei Dojazdowej i pomóc w uzyskaniu funduszy zewnętrznych koniecznych dla jej funkcjonowania inwestycji – w tym modernizacji przebiegającej przez Fordon linii kolejowej nr 209, powstania zintegrowanego węzła przesiadkowego na Osowej Górze oraz budowy linii kolejowej łączącej Łęgnowo z Portem Lotniczym. Zdaniem radnego bez takiego studium szanse na pozyskanie dofinansowania zewnętrznego ważnej dla bydgoskiego lotniska oraz planowanego węzła multimodalnego inwestycji, bez takiego studium będą minimalne.

 

Oceny formalnej poprawki dokonali urzędnicy, którzy uznali ją za błędną, bowiem nie wskazano grup paragrafów w źródle finansowania. W oparciu o taką ocenę może zapaść jutro decyzja, że poprawka budżetowa nie będzie nawet głosowana. Jak czytamy w samej poprawce źródło finansowania wskazano następująco - przeniesienie środków z rozdziału 75075 Promocja jednostek samorządu terytorialnego z zadania ,,Bydgoszcz informuje, promocja miasta poprzez emisję bilboardów w TVN24 i TVN Meteo Activ oraz zadania ,,Ocena wiarygodności kredytowej dla Miasta Bydgoszczy (XI.1.4.3), a także poprze zmniejszenie wydatków na zadanie ,,Upowszechnianie materiałów/wydawnictw o Bydgoszczy”, w zakresie promocji w mediach społecznościowych (dokładniej chodzi o treści planowane, których adresatami są mieszkańcy Bydgoszczy, które można odebrać jako autopromocję prezydenta Bydgoszczy).

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

 • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

  Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu