Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDziewięć konsorcjów zainteresowanych rozbudową Trasy Uniwersyteckiej

Dziewięć konsorcjów zainteresowanych rozbudową Trasy Uniwersyteckiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 28 grudzień 2016 00:14

II etap Trasy Uniwersyteckiej, czyli budowa przebicia od ul. Wojska Polskiego do al. Jana Pawła II powinna zakończyć się w połowie 2018 roku. Na razie los tej inwestycji leży jednak w rękach ministerstwa transportu i budownictwa, które analizuje, czy decyzja ZRID została przez wojewodę wydana zgodnie ze sztuką.

Wokół tej inwestycji mamy do czynienia ze sporem pomiędzy właścicielem tartaku a prezydentem miasta. Prezydent chce wywłaszczyć teren na potrzeby inwestycji w oparciu o specustawę, natomiast przedsiębiorca wskazuje, iż taka forma zagrozi dalszej działalności jego biznesu, dlatego też oczekuje podjęcia rokowań. W ubiegłym tygodniu prezydent Rafał Bruski przyznał, iż cena około 20 mln zł jaką miał żądać przedsiębiorca jest dla miasta nieopłacalna. Natomiast Krzysztof Pietrzak, właściciel tartaku, w rozmowie z nami jednoznacznie stwierdza, iż nie składał oficjalnie żadnych ofert finansowych, zaś kwota 20 mln zł w jego odczuciu jest stanowczo zawyżona.

 

Wczoraj Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, który przygotowuje inwestycje, opublikował zestawienie ofert przetargowych. Termin składania ofert zakończył się tuż przed świętami. Na tę inwestycję ZDMiKP zamierza przeznaczyć nieco ponad 38,5 mln zł – złożono łącznie 9 ofert, które nie przekraczają tej kwoty. Najtańsze oferty zaproponowały dwa konsorcja – toruńsko-gdyńskie z liderem Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego SA na kwotę 27,5 mln zł oraz druga oferta podbydgoskiej Kobylarni na kwotę 27,8 mln zł. Najdroższa oferta należy do Polaqua SA z spod Piaseczna za 36,3 mln zł.

 

W najbliższych tygodniach oferty będą analizowane przez ZDMiKP, po czym wybrany zostanie wykonawca. O wyborze decydować będzie nie tylko cena, ale również m.in. doświadczenie przy wykonywaniu tego typu inwestycji.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

 • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

  Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu