Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPonad tysiąc mieszkańców domaga się remontu ulicy Smukalskiej

Ponad tysiąc mieszkańców domaga się remontu ulicy Smukalskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 27 grudzień 2016 14:00

Przedstawiciele rad osiedlowych Smukały i Piasków skarżą się na zły stan techniczny ulicy Smukalskiej, która jest w ich opinii kluczową arterią dla dzielnicy Piaski, ale obecny jej stan oceniają za niebezpieczny dla użytkowników. Złożyli oni dzisiaj wraz z radnym Bogdanem Dzakanowskim petycję w tej sprawie, pod którą podpisanych ma być ponad 1,2 tys. mieszkańców.

Według radnego Bogdana Dzakanowskiego dokumentację techniczną dla realizacji przebudowy ulicy Smukalskiej opracowano już za poprzedniego prezydenta – 55 ulic miało pozwolenia na budowę, wydano na to ponad 2 mln zł – wyjaśniał. Radny wskazywał, że te dokumentacje ulegają przeterminowaniu, a co za tym idzie, nierealizowanie inwestycji przez obecnego prezydenta to marnowanie pieniędzy.

 

Przedstawiciele mieszkańców obu dzielnic wskazują, że ulica Smukalska została utwardzona 40 lat temu przez samych mieszkańców. Stąd też dzisiaj potrzebna jest gruntowna przebudowa.

 

Chcą również basenu

Dość kontrowersyjnie mieszkańcy zachodnich dzielnic miasta patrzą również na propozycje prezydenta, aby w pierwszej kolejności basen utworzyć na Kapuściskach. Radny Dzakanowski wskazuje, że w okręgu wyborczym nr 1 (Osowa Góra, Miedzyń, Wilczak, Czyżkówko, Smukała i Piaski) działa tylko jeden basen – Sardynka na Osowej Górze, który jest z tego powodu dość mocno oblegany.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu