Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBasen niezgody

Basen niezgody

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 26 grudzień 2016 19:30

W ubiegłym tygodniu prezydent Rafał Bruski ogłosił wydaje się dobrą wiadomość, iż z powodu poprawy finansów miasta, chciałby rozszerzyć listę planowanych przez siebie inwestycji na rok 2017 o budowę basenu. Zapotrzebowanie na tego typu infrastrukturę rekreacyjno-sportową mieszkańcy wyrażają bowiem od wielu lat. Propozycja ta jak można jednak zauważyć, zaczęła budzić duże kontrowersje.

Nikt nie kwestionuje co prawda zasadności budowy kolejnego basenu w mieście, ale nie wszyscy są zadowoleni z proponowanej lokalizacji przy ulicy Szarych Szeregów w Kapuściskach. Mieszkańcy zachodnich dzielnic chcieliby mieć bowiem basen bliżej swojego miejsca zamieszkania. Było to właściwie do przewidzenia.

 

Od dłuższego czasu o budowę basenu w swojej dzielnicy zabiegają mieszkańcy Miedzynia. Nie odebrali oni zbyt pozytywnie informacji, iż budowa ich basenu będzie w kolejce za Kapuściskami. Najprawdopodobniej pojawia się oni na środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy, aby wyrazić swoje niezadowolenie. Również wskazana lokalizacja nie podoba się radom osiedli: Smukała i Piaski.

 

Prezydent Rafał Bruski wyjaśniał, iż zdecydował o ulicy Szarych Szeregów w oparciu o kryteria ludnościowe oraz liczbę znajdujących się na dzielnicy szkół. W kuluarach pojawia głównie dyskutuje się o tym, iż zastępcą dyrektora szkoły przy Szarych Szeregów jest mąż zastępczyni prezydenta. Radny Bogdan Dzakanowski wprost sugeruje to w swojej interpelacji złożonej na ręce prezydenta.

 

Zdecydują radni

Kompetencje do ustalenia lokalizacji inwestycji mają jednak przede wszystkim radni Rady Miasta Bydgoszczy. Spodziewać możemy się zatem w środę ciekawej dyskusji na temat potrzeb poszczególnych dzielnic. Rozmawiając z radnymi słyszę sugestie, że lepiej być może poszukać rozwiązania kompromisowego. Basen na Kapuściskach ma być w praktyce kompleksem wielofunkcyjnym, w którym znajdą się m.in. sauny. Z tego też powodu jego koszt szacuje się na aż 30 mln zł. Gdyby okroić funkcjonalność obiektu, to istnieje szansa, że za tą samą kwotę udałoby się zbudować dwa baseny.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

 • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

  Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu