Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojewództwo dokapitalizuje lotnisko

Województwo dokapitalizuje lotnisko

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 19 grudzień 2016 14:27

Sejmik Województwa zatwierdził dzisiaj korektę budżetową zakładającą dokapitalizowanie Portu Lotniczego Bydgoszcz poprzez zakup nowych akcji. Najprawdopodobniej na taki krok zdecyduje się również Miasto Bydgoszcz.

Radni byli jednogłomyślni w głosowaniu. Oznacza to, że Województwo Kujawsko-Pomorskie za kwotę 7,5 mln zł obejmie 178.571 nowych akcji w PLB. Te pieniądze mają pozwolić pokryć stratę operacyjną w roku 2016.

 

Dotadły do nas informacje, że również Miasto Bydgoszcz proporcjonalnie do swoich udziałów (miasto ma 22,6% udziałów, zaś województwo 70,4%) również dokapitalizuje lotnisko, aby utrzymać procentowy stan posiadania, a być może nawet minimalnie go zwiększyć, gdy pozostali udziałowcy nie podejmą się dokapitalizowania portu. Zgodę na dokapitalizowanie będą musieli wyrazić wcześniej radni.

 

Przyjęte rozwiazanie ma doraźne zażegnanie ujemnego wyniku w operacyjnej działalności PLB. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego należy szukać dalej nowej formy funkcjonowania bydgoskiego lotniska. Na nadzwyczajnej sesji sejmiku padła propozycja zwiększenia udziałów miast Bydgoszczy i Torunia, które miały partycypować w stracie PLB, która przez najbliższe lata będzie miała miejsce. Władze obu miast nie doszły jednak do dzisiaj do porozumienia, dlatego wdrożono dzisiaj doraźną formę pomocy Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

 • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

  Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu