Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadio Maryja świętuje 25-lecie również w Bydgoszczy

Radio Maryja świętuje 25-lecie również w Bydgoszczy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 08 grudzień 2016 16:08

Tradycją się stało, iż uroczystości jubileuszowe Radio Maryja świętuje w dwóch częściach – w Toruniu i w Bydgoszczy. Dzisiaj w Bazylice św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Radia Maryja, której przewodniczyć będzie biskup bydgoski Jan Tyrawa.

Udział Bydgoszczy w uroczystościach związany jest z faktem, iż 25 lat sygnał radiowy popłynął po raz pierwszy z dwóch miast. Krąży również legenda, że ojciec Tadeusz Rydzyk wstępnie rozważał ulokowanie siedziby rozgłośni nad Brdą, ale nie mógł dogadać się z ówczesnymi władzami. Bydgoskie uroczystości uświetnić ma Orkiestra Koncertowa Victoria z Warszawy.

 

Przez lata Radio Maryja przyciągnęło dość sporą szerzę wiernych słuchaczy. Rozgłośnia była również często krytykowana przez media liberalne. Radio cały czas trzymało się jednak swojej indywidualnej drogi. W ostatnim wywiadzie dla tygodnika ,,wSieci” o. Rydzyk powiedział - Nie możemy mieć kompleksów. Także Kościół polski nie może mieć kompleksów. Bądźmy sobą, służmy prawdzie.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

 • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

  Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu