Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPonad milion wypożyczeń roweru miejskiego w dwa sezony

Ponad milion wypożyczeń roweru miejskiego w dwa sezony

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 07 grudzień 2016 17:58

Kilka dni temu z bydgoskich ulic zniknęły rowery, pozostały tylko puste wypożyczalnie. Do 1 marca trwać będzie przerwa zimowa. Kilka dni przed końcem sezonu system odnotował milionowe wypożyczenie.

 

Dzisiaj wiele osób może mieć problem z wyobrażeniem sobie Bydgoszczy bez mobilnych stacji rowerowych, w których można bez problemu wypożyczyć jednoślad. Przyzwyczailiśmy się do BRA właściwie jak do stałego elementu miejskiego krajobrazu.

 

21 listopada odnotowany został rekord – milionowe wypożyczenie Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Dokładnie na dziewięć dni przed końcem II sezonu. W pierwszym roku działania BRA wypożyczeń było 567 tys.

 

Od samego początku funkcjonowania BRA bydgoszczanie z dużym entuzjazmem podeszli do nowej atrakcji. Zaczynaliśmy od 31 mobilnych stacji, na dzień dzisiejszy jest ich już 37. Z tego dwie stacje komercyjne utworzone przez firmę ATOS i IKEA (korzystać z nich mogą wszyscy mieszkańcy na ogólnych dla BRA zasadach).

 

Wraz z entuzjazmem towarzyszącym BRA pojawiło się wiele postulatów dotyczących lokalizacji nowych stacji roweru. Na większą rozbudowę roweru aglomeracyjnego przyjdzie nam poczekać jednak przynajmniej sezon do 2018 roku.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu