Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczStowarzyszenie dogadało się z koleją i będzie dbać o nieczynną linię

Stowarzyszenie dogadało się z koleją i będzie dbać o nieczynną linię

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo czwartek, 05 listopad 2015 11:32

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Sprawnych Inaczej w Koronowie podpisało porozumienie z nadzorcą infrastruktury PKP PLK S.A., na mocy którego odbywać będą po linii kolejowej nr 241 przejazdy drezynowe.

Podczas tych przejazdów stowarzyszenie będzie sprawdzało stan infrastruktury torowej oraz prowadzić proste prace związane chociażby z usuwaniem gałęzi. Determinację koronowscy społecznicy dla takiej pracy mają, gdyż zależy im na zachowaniu linii kolejowej nr 241 łączącej Koronowo z Tucholą w jak najlepszym stanie. Niektórzy koronowianie po cichu liczą, że kiedyś uda się na nią przywrócić regularne kursy pasażerskie.

 

Kilka miesięcy temu złodzieje złomu zniszczyli fragment tej linii kolejowej, z tego też powodu obecnie nie da się przejechać całego odcinka z Koronowa do Tucholi. PKP zamierza infrastrukturę naprawić w ciągu najbliższych miesięcy. Przejazdy drezynowe koronowskich społeczników, mają być służyć przeciwdziałaniu tego typu incydentom w przyszłości.

 

Intensywnie losem linii kolejowej nr 241 interesuje się też Stowarzyszenie Szczęśliwa Dolina z Koronowa.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Pracodawcy pomimo kryzysu starają się zachować miejsca pracy

    Gdy marcu podjęto strategię walki z COVID-19 poprzez lockdown zaczęły pojawiać się niezbyt optymistyczne prognozy wskazujące na znaczy wzrost bezrobocia. Kluczowa będzie oczywiście jesień, ale wszystko wskazuje, że te niezbyt optymistyczne prognozy się nie spełnią. Lipiec był w województwie kujawsko-pomorskim miesiącem, w którym liczba bezrobotnych spadła.

    Etykiety: bezrobocie
  • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

    We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

    Etykiety: matury

Wiadomości z regionu