Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczOrganizując pociągi specjalne walczą o rewitalizację linii kolejowej z Tucholi do Koronowa

Organizując pociągi specjalne walczą o rewitalizację linii kolejowej z Tucholi do Koronowa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo poniedziałek, 26 październik 2015 22:16

Przed dwoma tygodniami mijała rocznica Bitwy pod Koronowem, coroczne inscenizacje organizowane są jednak w lipcu, w sezonie turystycznym. Niewykluczone, że na przyszłoroczną inscenizacje będzie można pojechać pociągiem z Chojnic i Tucholi. O taką atrakcję zabiegają miłośnicy kolei.

Linia kolejowa nr 241 została wybudowana w okresie zaboru pruskiego. I choć pociągi pasażerskie po niej nie kursują, to z uwagi na swoją architekturę wpisana została do rejestru zabytków. Wiadukt kolejowy w Buszkowie po prostu zachwyca.

 

W sobotę Stowarzyszenie Miłośników Kolei z Chojnic wraz z firmą Trip&Travel Polska zorganizowali przejazd turystyczny pociągu z Chojnic do Pruszcza Bagienicy. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Koronowa, choć do tego miasta pociąg z powodu kradzieży torów . Inicjatywę pociągu specjalne wsparły także samorządy Kęsowa i Gostycyna.

 

- Jest to dla mnie ważne, że gminy nas popierają. Nasze starania nie idą na marne. Miłośnicy kolei sami ze zezwoleniem PKP PLK udrożnili szlak, a kolejowa spółka dopełniła formalności prawnych, aby nasz pociąg mógł bezpiecznie przejechać – informuje nas organizator przejazdu Rafał Wąsowicz.

 

Pociąg zatrzymał się m.in. w Tucholi i w Brzuchowie, na stacji zrewitalizowanej przez społeczników. Wąsowicz wyraża nadzieje, że uda się zrealizować pociąg specjalny na rekonstrukcję Bitwy pod Koronowem. Po cichu ma on też nadzieje, że w przyszłości wrócą na tą trasę regularne pociągi pasażerskie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Październik 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Kończą swoją przygodę z Sejmem

    Patrząc na nazwiska posłów wybranych w okręgu bydgoskim nie sposób nie zauważyć, że mamy aż sześć nowych nazwisk, czyli aż 50% wybranych przez nas posłów przez ostatnie lata w Sejmie nie zasiadała. Właściwie, poza Iwoną Kozłowską, która była posłanką w przeszłości mamy sześciu debiutantów.

  • W okręgu bydgoskim wygrywa PiS – o tym kto został posłem, a kto nie

    Nazwiska nowych posłów przedstawiliśmy już rano. Przedstawiamy pełne wyniki dla okręgu bydgoskiego. Cały czas nieoficjalne, bowiem PKW wynik wyborów ogłosi po podliczeniu wszystkich obwodów, a w niektórych częściach kraju to się jeszcze nie udało. W okręgu bydgoskim mamy już wszystko podliczone, stąd też możemy mówić już o ostatecznych wynikach.

Wiadomości z regionu

Śledź nas