Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczOrganizując pociągi specjalne walczą o rewitalizację linii kolejowej z Tucholi do Koronowa

Organizując pociągi specjalne walczą o rewitalizację linii kolejowej z Tucholi do Koronowa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo poniedziałek, 26 październik 2015 22:16

Przed dwoma tygodniami mijała rocznica Bitwy pod Koronowem, coroczne inscenizacje organizowane są jednak w lipcu, w sezonie turystycznym. Niewykluczone, że na przyszłoroczną inscenizacje będzie można pojechać pociągiem z Chojnic i Tucholi. O taką atrakcję zabiegają miłośnicy kolei.

Linia kolejowa nr 241 została wybudowana w okresie zaboru pruskiego. I choć pociągi pasażerskie po niej nie kursują, to z uwagi na swoją architekturę wpisana została do rejestru zabytków. Wiadukt kolejowy w Buszkowie po prostu zachwyca.

 

W sobotę Stowarzyszenie Miłośników Kolei z Chojnic wraz z firmą Trip&Travel Polska zorganizowali przejazd turystyczny pociągu z Chojnic do Pruszcza Bagienicy. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Koronowa, choć do tego miasta pociąg z powodu kradzieży torów . Inicjatywę pociągu specjalne wsparły także samorządy Kęsowa i Gostycyna.

 

- Jest to dla mnie ważne, że gminy nas popierają. Nasze starania nie idą na marne. Miłośnicy kolei sami ze zezwoleniem PKP PLK udrożnili szlak, a kolejowa spółka dopełniła formalności prawnych, aby nasz pociąg mógł bezpiecznie przejechać – informuje nas organizator przejazdu Rafał Wąsowicz.

 

Pociąg zatrzymał się m.in. w Tucholi i w Brzuchowie, na stacji zrewitalizowanej przez społeczników. Wąsowicz wyraża nadzieje, że uda się zrealizować pociąg specjalny na rekonstrukcję Bitwy pod Koronowem. Po cichu ma on też nadzieje, że w przyszłości wrócą na tą trasę regularne pociągi pasażerskie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Lipiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • (Czarna) magia 500 plus

    Program 500 + zrobił furorę wśród polskich rodzin. Dzięki niemu partia rządząca zaskarbiła sobie zaufanie wyborców. Na pierwszy rzut oka wydaje się on pozytywny. Niestety, nawet najlepszy heros ma swoją wadę. Co jest piętą Achillesową programu 500 plus?

    Etykiety: 500Plus
  • Drastyczne wzrosty cen warzyw

    Wzrost ceny niektórych warzyw osiąga już z trzycyfrowe wartości. W ciągu roku niektóre z nich podrożały nawet o ponad 600 proc. Czy to zapowiedź powrotu żywnościowej drożyzny?

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.