Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczDo Pruszcza Bagienicy zawita pociąg

Do Pruszcza Bagienicy zawita pociąg

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo piątek, 23 październik 2015 12:33

Niegdyś Pruszcz Bagienica był ważnym węzłem kolejowym, krzyżowały się tam linie łączące Koronowo z Tucholą i Świecie z Więcborkiem i Złotowem. Mieszkańcy żyli z kolei, stąd też Pruszcz Bagienica nazywany jest kolejowym miasteczkiem. Dzisiaj do tej stacji nie dojeżdżają już jednak żadne pociągi. Wielkim wydarzeniem będzie zatem dla tej społeczności sobotni przyjazd pociągu specjalnego.

W sobotę o godzinie 9:00 wyjedzie z Chojnic pociąg specjalny zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Kolei oraz firmę Trip&Travel Polska z Koronowa. Około godziny 9:40 pociąg przejedzie przez Tucholę, do Pruszcza Bagienicy dotrze około godziny 13:00, gdzie planowany jest dłuższy postój, podczas którego będzie można zwiedzić stację kolejową oraz pozostałości po lokomotywowni. Dla miłośników kolei i fotografii Pruszcz Bagienica jest na pewno miejscem magicznym. Około godziny 14:30 pociąg ruszy w drogę powrotną do Chojnic.

 

Po drodze pociąg zatrzyma się na stacji Brzuchowo niedaleko Tucholi, która została niedawno zrewitalizowana przez społeczników ze Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Chojnicach. Tak jak pisaliśmy już na naszych łamach, władze gmin Gostycyn i Kęsowo myślą o wykorzystaniu jej na rzecz uruchomienia kolei drezynowej.

 

 

Niestety nie będzie możliwy w tym roku przejazd z Pruszcza Bagienicy do Koronowa, gdyż doszło do kradzieży torów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Pracodawcy pomimo kryzysu starają się zachować miejsca pracy

    Gdy marcu podjęto strategię walki z COVID-19 poprzez lockdown zaczęły pojawiać się niezbyt optymistyczne prognozy wskazujące na znaczy wzrost bezrobocia. Kluczowa będzie oczywiście jesień, ale wszystko wskazuje, że te niezbyt optymistyczne prognozy się nie spełnią. Lipiec był w województwie kujawsko-pomorskim miesiącem, w którym liczba bezrobotnych spadła.

    Etykiety: bezrobocie
  • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

    We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

    Etykiety: matury

Wiadomości z regionu