Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczDrezyny mogą połączyć powiat tucholski z Koronowem

Drezyny mogą połączyć powiat tucholski z Koronowem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo piątek, 09 październik 2015 21:06

W piątek w Brzuchowie pod Tucholą miała miejsce uroczystość otwarcia stacji kolejowej, która była nieczynna przez ostatnie 22 lata. Jej rewitalizacji dokonali społecznicy, ale samorządy nie kryją zainteresowania uruchomienia turystycznej kolei drezynowej.

 

Podczas uroczystości odsłonięto w obecności wójta Kęsowa Radosława Januszewskiego tablicę przystankową, przy udziale sołtys Wieszczyc. Następnie wszyscy udali się na przejażdżkę drezyną Willis do Przyrowa.

 

- Prace rozpoczęliśmy dwa tygodnie temu – wyjaśnia nam Damian Otto z Chojnickiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei - Dyrekcja PKP PLK pozwoliła nam bowiem na organizację przejazdu w dniu 24 października, jeżeli doprowadzimy stan torów do odpowiedniego stanu. Gdy wzięliśmy się za oczyszczanie torów uznaliśmy, że zrobimy to porządnie, aby posłużyły one także drezynom.

 

W sobotę 24 października planowany jest pociąg specjalny z Chojnic do Pruszcza Bagienicy, miasteczka kolejowego, które niegdyś było ważnym węzłem kolejowym. Dzisiaj nie jeżdżą tam żadne pociągi. Podróż w dalszym kierunku do Koronowa nie będzie możliwa, gdyż złodzieje zniszczyli tory. W przyszłym roku mają one zostać jednak naprawione, co otwiera drogę do uruchomienia turystycznej kolei drezynowej z Brzuchowa do Koronowa.

 

- Wójt Kęsowa zadeklarował wsparcie dla projektu takiej drezynowej kolei turystycznej – powiedział nam Damian Otto. Inicjatywę wesprzeć chce także gmina Gostycyn.

 

W otwarciu stacji Brzuchowo uczestniczył m.in. przedstawiciel Słupskiej Powiatowej Kolei Drezynowej oraz Stowarzyszenia Szczęśliwa Dolina z Koronowa.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

    W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

  • Wesela bez dziadków

    W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu