Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczOtworzą przystanek kolejowy po 22 latach, ale pociągi i tak tam nie pojadą

Otworzą przystanek kolejowy po 22 latach, ale pociągi i tak tam nie pojadą

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Dobrcz i Koronowo czwartek, 08 październik 2015 19:01

W piątek o godzinie 14:00 zostanie otwarty przystanek kolejowy w Brzuchowie, niedaleko Tucholi. Leży on na nieczynnej linii kolejowej nr 241, łączącej Koronowo z Tucholą. Za rewitalizację odpowiedzialni są w całości społecznicy.

Inicjatywy doprowadzenia do normalnego stanu przystanku w Brzuchowie podjęli się społecznicy z Chojnickiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, którzy w ostatnim czasie pociąg specjalny z Chojnic przez Krajne.

 

Na sobotę 24 października planowany jest kolejny pociąg specjalny, tym razem z Chojnic przez Tucholę do Pruszcza Bagienicy. Na trasie znajdzie się oczywiście Brzuchowo. Dalszy przejazd w kierunku Koronowa nie będzie możliwy, z powodu kradzieży torów. Taka możliwość pojawi się dopiero w przyszłym roku.

 

Stacja w Brzuchowie odzyskała normalność po 22 latach. Na poniższych zdjęciach można doskonale zauważyć efekty prac społecznych. Społecznicy w ten sposób chcą uratować linie kolejową nr 241 przed likwidacją.

 

Stacja Brzuchowo przed rewitalizacją:

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

    W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

  • Wesela bez dziadków

    W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu