Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczPomóż udrożnić szlak kolejowy z Chojnic do Pruszcza Bagienicy

Pomóż udrożnić szlak kolejowy z Chojnic do Pruszcza Bagienicy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Dobrcz i Koronowo poniedziałek, 21 wrzesień 2015 01:43

Na sobotę 24 października zaplanowano przejazd kolejnego pociągu specjalnego w naszym regionie, tym razem na trasie Chojnice – Tuchola – Gostycyn – Pruszcz Bagienica. Wcześniej będzie trzeba jednak linię kolejową nr 241 oczyścić z drzew i krzewów, dlatego potrzebna będzie społeczna pomoc. Wycięty materiał będzie można zabrać na opał.

Pod koniec sierpnia na naszym portalu mieliśmy okazję relacjonować przejazd specjalny po niewykorzystywanej w ruchu pasażerskim odcinku Chojnice – Sępólno Krajeńskie – Więcbork – Nakło – Bydgoszcz. Na pokładzie pociągu panowała bardzo sympatyczna atmosfera, a jego przejazd spotkał się z dużym zainteresowaniem społeczności lokalnych. Dla tych co jeździli tym szlakiem w przeszłości, była to przede wszystkim podróż sentymentalna.

 

W dniu 24 października będziemy mogli podobną podróż odbyć na po szlaku Chojnica – Tuchola – Pruszcz Bagienica. Szczegóły na plakacie:

 

 

Do 20 października konieczne będzie jednak doprowadzenie torów do porządku społecznym wysiłkiem. Osoby zainteresowane pomocą powinny kontaktować się pod nr telefonu – 692-091-977. Organizatorzy wycinki drzew i krzewów oraz pociągu specjalnego do Pruszcza Bagienicy, planują w roku 2016 uruchomić dwa pociągi specjalne, które dotrzeć mają do Koronowa. Obecnie jest to niemożliwe, z powodu zniszczenia fragmentu torów przez złodziei.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Pracodawcy pomimo kryzysu starają się zachować miejsca pracy

    Gdy marcu podjęto strategię walki z COVID-19 poprzez lockdown zaczęły pojawiać się niezbyt optymistyczne prognozy wskazujące na znaczy wzrost bezrobocia. Kluczowa będzie oczywiście jesień, ale wszystko wskazuje, że te niezbyt optymistyczne prognozy się nie spełnią. Lipiec był w województwie kujawsko-pomorskim miesiącem, w którym liczba bezrobotnych spadła.

    Etykiety: bezrobocie
  • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

    We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

    Etykiety: matury

Wiadomości z regionu