Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczPrzejedź pociągiem po zamkniętych szlakach kolejowych

Przejedź pociągiem po zamkniętych szlakach kolejowych

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Dobrcz i Koronowo piątek, 17 lipiec 2015 10:02

Pod koniec sierpnia pojawi się okazja przejechania się pociągiem po liniach kolejowych, które dzisiaj nie są wykorzystywane w ruchu pasażerskim. Będzie okazja do zwiedzenia nieczynnej stacji Pruszcz Bagienica – niestety pociąg nie dojedzie już do Koronowa, z powodu dokonanej kradzieży torów.

 

Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Kolei we współpracy z koronowską firmą Trip&Travel Polska organizuje w dniu 29 sierpnia przejazd specjalny z Chojnic do Pruszcza Bagienicy. Na trasie przejazdu pociągu znajdzie się m.in. Sępólno Krajeńskie, Więcbork, Nakło i Bydgoszcz. W Pruszczu Bagienicy planowany jest poczęstunek kawowy i 1,5 godziny na zwiedzanie urokliwej stacji, która niegdyś tętniła życiem. Droga powrotna do Chojnic planowana jest przez Tucholę.

 

Podczas podróży będą odbywać się fotostopy, co będzie nie lada gratką dla miłośników fotografii. Na pokład pociągu zaproszeni zostaną samorządowcy i przedstawiciele PKP PLK, którzy będą zachęcani do podjęcia działań na rzecz rewitalizacji nieczynnych linii kolejowych Chojnice – Więcbork – Nakło i Koronowo – Tuchola.

 

Bilet na całą trasę wyniesie 90zł. Możliwość będzie jednak zakupu biletu na krótszy odcinek. Z Bydgoszczy do Pruszcza Bagienicy dojedziemy za 25 zł. Zapisy prowadzone będą do 10 sierpnia – smkchojnice@wp.pl oraz telefonicznie 692-091-977.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu