Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczWyjechali z małego Koronowa w świat. I wrócili jako zwycięzcy.

Wyjechali z małego Koronowa w świat. I wrócili jako zwycięzcy.

Napisane przez  Igor Nigmański Opublikowano w Dobrcz i Koronowo środa, 15 lipiec 2015 13:38

Mowa o Orkiestrze Dętej OSP działającej przy MGOK w Koronowie, która pod koniec czerwca wyjechała do Niemiec na Otwarte Mistrzostwa Europy w ramach 60. Tygodnia Muzyki. Wrócili z najwyższym laurem "European Champion" w kategorii przemarsz paradny.

Dzisiejsza orkiestra powstała w 2004 roku, po 15 latach od rozwiązania poprzedniej. Inicjatorami jej powstania byli ówczesny burmistrz Zygmunt Michalak oraz dyrektor Domu Kultury Arleta Mateja. Przez cały okres istnienia orkiestry kapelmistrzem jest Mirosław Kordowski, to on przeprowadził pierwszą rekrutację do orkiestry na którą zgłosiło się 200 osób. Swój debiut mieli podczas Dożynek Gminnych w Koronowie 11 września 2005 roku. Od tamtego czasu przyzwyczaili koronowskie społeczeństwo do licznych występów podczas imprez oraz do sporych sukcesów jakie odnosili na przeglądach i festiwalach. Warto chociażby wymienić zwycięstwo w V Waganieckim Festiwalu Orkiestr Dętych w 2009 roku, w tym samym roku triumfowali także w I Ogólnopolskim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Wąbrzeźnie, w 2011 roku podbili Wielkopolskę odnosząc zwycięstwo w Przeglądzie Strażackich Orkiestr Dętych Północnej Wielkopolski w Krajence.

 

Za granicą debiutowali w tym roku. W Koronowie mówiono o tym, że orkiestra wyjeżdża promować nasze miasto do Niemiec, ale mało kto liczył w sukces. A tu taka niespodzianka! Zdobyli tytuł Mistrzów Europy w kategorii przemarsz paradny. Nie były to jednak jedyne nagrody. Wywalczyli także złoty medal za marsz paradny, srebrny medal za musztrę paradną oraz srebrny medal za koncert. Warto zaznaczyć, że orkiestra brała udział w czterech kategoriach i we wszystkich odniosła sukces.

 

Zawody odbyły się 26-28 czerwca w niemieckim Rasteder. Gratulujemy!

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
  • Miesiąc do wyborów

    Wybory parlamentarne odbędą się 13 października, czyli licząc od piątku pozostał niespełna miesiąc. Z uwagi na to, że intensywna kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła, będzie to dość krótka kampania. Wybory parlamentarne będą najważniejsze w tzw. czteropaku wyborczym, który rozpoczął się przed rokiem wyborami samorządowymi. Istnieje prawdopodobieństwo, że po tych wyborach na kilka lat ostudzi się atmosfera polityczna, bowiem za wyjątkiem wiosennych wyborów prezydenckich, przed nami przeszło 3 lata bez wyborów.

  • Rozlosowano numery list wyborczych

    W piątek Państwowa Komisja Wyborcza rozlosowała numery list wyborczych w wyborach do Sejmu RP. W takiej też kolejności 13 października otrzymamy listy z nazwiskami kandydatów. Z pierwszego miejsca wystartuje PSL wraz z Kukiz15.

Wiadomości z regionu

Śledź nas