Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczWyjechali z małego Koronowa w świat. I wrócili jako zwycięzcy.

Wyjechali z małego Koronowa w świat. I wrócili jako zwycięzcy.

Napisane przez  Igor Nigmański Opublikowano w Dobrcz i Koronowo środa, 15 lipiec 2015 13:38

Mowa o Orkiestrze Dętej OSP działającej przy MGOK w Koronowie, która pod koniec czerwca wyjechała do Niemiec na Otwarte Mistrzostwa Europy w ramach 60. Tygodnia Muzyki. Wrócili z najwyższym laurem "European Champion" w kategorii przemarsz paradny.

Dzisiejsza orkiestra powstała w 2004 roku, po 15 latach od rozwiązania poprzedniej. Inicjatorami jej powstania byli ówczesny burmistrz Zygmunt Michalak oraz dyrektor Domu Kultury Arleta Mateja. Przez cały okres istnienia orkiestry kapelmistrzem jest Mirosław Kordowski, to on przeprowadził pierwszą rekrutację do orkiestry na którą zgłosiło się 200 osób. Swój debiut mieli podczas Dożynek Gminnych w Koronowie 11 września 2005 roku. Od tamtego czasu przyzwyczaili koronowskie społeczeństwo do licznych występów podczas imprez oraz do sporych sukcesów jakie odnosili na przeglądach i festiwalach. Warto chociażby wymienić zwycięstwo w V Waganieckim Festiwalu Orkiestr Dętych w 2009 roku, w tym samym roku triumfowali także w I Ogólnopolskim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Wąbrzeźnie, w 2011 roku podbili Wielkopolskę odnosząc zwycięstwo w Przeglądzie Strażackich Orkiestr Dętych Północnej Wielkopolski w Krajence.

 

Za granicą debiutowali w tym roku. W Koronowie mówiono o tym, że orkiestra wyjeżdża promować nasze miasto do Niemiec, ale mało kto liczył w sukces. A tu taka niespodzianka! Zdobyli tytuł Mistrzów Europy w kategorii przemarsz paradny. Nie były to jednak jedyne nagrody. Wywalczyli także złoty medal za marsz paradny, srebrny medal za musztrę paradną oraz srebrny medal za koncert. Warto zaznaczyć, że orkiestra brała udział w czterech kategoriach i we wszystkich odniosła sukces.

 

Zawody odbyły się 26-28 czerwca w niemieckim Rasteder. Gratulujemy!

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

  • Prace nad wojewódzką strategią toczą się wolniej niż zakładano

    Istnieje prawdopodobieństwo, że nową Strategię Rozwoju Województwa do 2030 roku Sejmik Województwa uchwali w przyszłym roku. Główną przyczyną przedłużenia prac jest epidemia COVID-19, która utrudniła organizacje spotkań konsultacyjnych. Pierwotny plan zakładał uchwalenie nowej strategii mniej więcej jesienią.

  • Od soboty bez maseczek

    W przypadku, jeżeli będziemy zachowywać dystans w odległości 2 metrów od siebie, nie będziemy musieli nosić maseczek. Zniesienie tej restrykcji zapowiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki. Nowe regulacje wejdą już od soboty 30 maja.

Wiadomości z regionu