Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczWyjechali z małego Koronowa w świat. I wrócili jako zwycięzcy.

Wyjechali z małego Koronowa w świat. I wrócili jako zwycięzcy.

Napisane przez  Igor Nigmański Opublikowano w Dobrcz i Koronowo środa, 15 lipiec 2015 13:38

Mowa o Orkiestrze Dętej OSP działającej przy MGOK w Koronowie, która pod koniec czerwca wyjechała do Niemiec na Otwarte Mistrzostwa Europy w ramach 60. Tygodnia Muzyki. Wrócili z najwyższym laurem "European Champion" w kategorii przemarsz paradny.

Dzisiejsza orkiestra powstała w 2004 roku, po 15 latach od rozwiązania poprzedniej. Inicjatorami jej powstania byli ówczesny burmistrz Zygmunt Michalak oraz dyrektor Domu Kultury Arleta Mateja. Przez cały okres istnienia orkiestry kapelmistrzem jest Mirosław Kordowski, to on przeprowadził pierwszą rekrutację do orkiestry na którą zgłosiło się 200 osób. Swój debiut mieli podczas Dożynek Gminnych w Koronowie 11 września 2005 roku. Od tamtego czasu przyzwyczaili koronowskie społeczeństwo do licznych występów podczas imprez oraz do sporych sukcesów jakie odnosili na przeglądach i festiwalach. Warto chociażby wymienić zwycięstwo w V Waganieckim Festiwalu Orkiestr Dętych w 2009 roku, w tym samym roku triumfowali także w I Ogólnopolskim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Wąbrzeźnie, w 2011 roku podbili Wielkopolskę odnosząc zwycięstwo w Przeglądzie Strażackich Orkiestr Dętych Północnej Wielkopolski w Krajence.

 

Za granicą debiutowali w tym roku. W Koronowie mówiono o tym, że orkiestra wyjeżdża promować nasze miasto do Niemiec, ale mało kto liczył w sukces. A tu taka niespodzianka! Zdobyli tytuł Mistrzów Europy w kategorii przemarsz paradny. Nie były to jednak jedyne nagrody. Wywalczyli także złoty medal za marsz paradny, srebrny medal za musztrę paradną oraz srebrny medal za koncert. Warto zaznaczyć, że orkiestra brała udział w czterech kategoriach i we wszystkich odniosła sukces.

 

Zawody odbyły się 26-28 czerwca w niemieckim Rasteder. Gratulujemy!

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Lipiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Za reklamę 2 dni przed wyborami zapłaciliśmy 17 tys. zł

    24 maja był ostatnim dniem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Tego dnia w niektórych regionalnych gazetach ukazał się wywiad sponsorowany z jednym z kandydatów – ironicznie dodajmy, że zapewne to tylko był przypadek - wywiad dotyczył jednak jego funkcji w Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Publikacji nie sponsorował komitet wyborczy, ale zapłacono za nią z pieniędzy publicznych.

  • Opozycja nie pójdzie do wyborów wspólnie

    Blok Koalicji Europejskiej, który powołano na wybory do Parlamentu Europejskiego, ostatecznie nie przetrwał do wyborów parlamentarnych, choć jeszcze niedawno panowało na opozycji przekonanie, że tą współpracę należy w takiej formie utrzymać. Ostatecznie liderzy się nie dogadali, a jak nie wiadomo o co chodzi, to jak zwykle chodzi o miejsca na listach wyborczych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.