Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczDziałkowicze z Koronowa mieli swój festyn

Działkowicze z Koronowa mieli swój festyn

Napisane przez  Igor Nigmański Opublikowano w Dobrcz i Koronowo wtorek, 14 lipiec 2015 13:02

Pomału tradycją staje się fakt, iż w okresie letnim na terenie ogrodów działkowych "Jarzębinka" organizowany jest festyn. I to bardzo dobrze, bo oprócz weekendowego grilla na działce, można przyjść posłuchać muzyki, potańczyć i wziąć udział w konkursach.

W ubiegłą sobotę już po raz trzeci, na terenie ROD „Jarzębinka” zorganizowany został festyn rodzinny. Pomyślano o tych najmłodszych i najstarszych. Jak zawsze na tego typu imprezie nie mogło zabraknąć znanego i lubianego w Koronowie Klauna Bobka. To on zabawiał dzieci, organizował konkursy, rozdawał balony i ze wszystkimi dzielił się swoim uśmiechem. Dużą popularnością cieszył się zorganizowany przez Bobka taniec Zumby. Starsi mogli spróbować swoich sił w konkursie siłaczy organizowanym przez Centrum Sportu Kamaga; nagrodą były m.in. karnety na siłownie. Rodzice wraz z dziećmi rywalizowali w zawodach rodzinnych. Dla wszystkich uczestników czekała tradycyjna grochówka oraz chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Swoje utwory prezentował zespół Wesołe Gospodynie działający przy MGOK-u w Koronowie, były też piosenki harcerskie. Ponadto nagrodzeni zostali najstarszy i najmłodszy uczestnik festynu. Wieczorem rozpoczęła się wspólna zabawa taneczna trwająca do późnych godzin nocnych. Organizatorami festynu byli m.in Polski Związek Działkowców, SLD w Koronowie oraz Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
  • Miesiąc do wyborów

    Wybory parlamentarne odbędą się 13 października, czyli licząc od piątku pozostał niespełna miesiąc. Z uwagi na to, że intensywna kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła, będzie to dość krótka kampania. Wybory parlamentarne będą najważniejsze w tzw. czteropaku wyborczym, który rozpoczął się przed rokiem wyborami samorządowymi. Istnieje prawdopodobieństwo, że po tych wyborach na kilka lat ostudzi się atmosfera polityczna, bowiem za wyjątkiem wiosennych wyborów prezydenckich, przed nami przeszło 3 lata bez wyborów.

  • Rozlosowano numery list wyborczych

    W piątek Państwowa Komisja Wyborcza rozlosowała numery list wyborczych w wyborach do Sejmu RP. W takiej też kolejności 13 października otrzymamy listy z nazwiskami kandydatów. Z pierwszego miejsca wystartuje PSL wraz z Kukiz15.

Wiadomości z regionu

Śledź nas