Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczDziałkowicze z Koronowa mieli swój festyn

Działkowicze z Koronowa mieli swój festyn

Napisane przez  Igor Nigmański Opublikowano w Dobrcz i Koronowo wtorek, 14 lipiec 2015 13:02

Pomału tradycją staje się fakt, iż w okresie letnim na terenie ogrodów działkowych "Jarzębinka" organizowany jest festyn. I to bardzo dobrze, bo oprócz weekendowego grilla na działce, można przyjść posłuchać muzyki, potańczyć i wziąć udział w konkursach.

W ubiegłą sobotę już po raz trzeci, na terenie ROD „Jarzębinka” zorganizowany został festyn rodzinny. Pomyślano o tych najmłodszych i najstarszych. Jak zawsze na tego typu imprezie nie mogło zabraknąć znanego i lubianego w Koronowie Klauna Bobka. To on zabawiał dzieci, organizował konkursy, rozdawał balony i ze wszystkimi dzielił się swoim uśmiechem. Dużą popularnością cieszył się zorganizowany przez Bobka taniec Zumby. Starsi mogli spróbować swoich sił w konkursie siłaczy organizowanym przez Centrum Sportu Kamaga; nagrodą były m.in. karnety na siłownie. Rodzice wraz z dziećmi rywalizowali w zawodach rodzinnych. Dla wszystkich uczestników czekała tradycyjna grochówka oraz chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Swoje utwory prezentował zespół Wesołe Gospodynie działający przy MGOK-u w Koronowie, były też piosenki harcerskie. Ponadto nagrodzeni zostali najstarszy i najmłodszy uczestnik festynu. Wieczorem rozpoczęła się wspólna zabawa taneczna trwająca do późnych godzin nocnych. Organizatorami festynu byli m.in Polski Związek Działkowców, SLD w Koronowie oraz Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

  • Prace nad wojewódzką strategią toczą się wolniej niż zakładano

    Istnieje prawdopodobieństwo, że nową Strategię Rozwoju Województwa do 2030 roku Sejmik Województwa uchwali w przyszłym roku. Główną przyczyną przedłużenia prac jest epidemia COVID-19, która utrudniła organizacje spotkań konsultacyjnych. Pierwotny plan zakładał uchwalenie nowej strategii mniej więcej jesienią.

  • Od soboty bez maseczek

    W przypadku, jeżeli będziemy zachowywać dystans w odległości 2 metrów od siebie, nie będziemy musieli nosić maseczek. Zniesienie tej restrykcji zapowiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki. Nowe regulacje wejdą już od soboty 30 maja.

Wiadomości z regionu