Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczDziałkowicze z Koronowa mieli swój festyn

Działkowicze z Koronowa mieli swój festyn

Napisane przez  Igor Nigmański Opublikowano w Dobrcz i Koronowo wtorek, 14 lipiec 2015 13:02

Pomału tradycją staje się fakt, iż w okresie letnim na terenie ogrodów działkowych "Jarzębinka" organizowany jest festyn. I to bardzo dobrze, bo oprócz weekendowego grilla na działce, można przyjść posłuchać muzyki, potańczyć i wziąć udział w konkursach.

W ubiegłą sobotę już po raz trzeci, na terenie ROD „Jarzębinka” zorganizowany został festyn rodzinny. Pomyślano o tych najmłodszych i najstarszych. Jak zawsze na tego typu imprezie nie mogło zabraknąć znanego i lubianego w Koronowie Klauna Bobka. To on zabawiał dzieci, organizował konkursy, rozdawał balony i ze wszystkimi dzielił się swoim uśmiechem. Dużą popularnością cieszył się zorganizowany przez Bobka taniec Zumby. Starsi mogli spróbować swoich sił w konkursie siłaczy organizowanym przez Centrum Sportu Kamaga; nagrodą były m.in. karnety na siłownie. Rodzice wraz z dziećmi rywalizowali w zawodach rodzinnych. Dla wszystkich uczestników czekała tradycyjna grochówka oraz chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Swoje utwory prezentował zespół Wesołe Gospodynie działający przy MGOK-u w Koronowie, były też piosenki harcerskie. Ponadto nagrodzeni zostali najstarszy i najmłodszy uczestnik festynu. Wieczorem rozpoczęła się wspólna zabawa taneczna trwająca do późnych godzin nocnych. Organizatorami festynu byli m.in Polski Związek Działkowców, SLD w Koronowie oraz Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Lipiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Za reklamę 2 dni przed wyborami zapłaciliśmy 17 tys. zł

    24 maja był ostatnim dniem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Tego dnia w niektórych regionalnych gazetach ukazał się wywiad sponsorowany z jednym z kandydatów – ironicznie dodajmy, że zapewne to tylko był przypadek - wywiad dotyczył jednak jego funkcji w Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Publikacji nie sponsorował komitet wyborczy, ale zapłacono za nią z pieniędzy publicznych.

  • Opozycja nie pójdzie do wyborów wspólnie

    Blok Koalicji Europejskiej, który powołano na wybory do Parlamentu Europejskiego, ostatecznie nie przetrwał do wyborów parlamentarnych, choć jeszcze niedawno panowało na opozycji przekonanie, że tą współpracę należy w takiej formie utrzymać. Ostatecznie liderzy się nie dogadali, a jak nie wiadomo o co chodzi, to jak zwykle chodzi o miejsca na listach wyborczych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.