Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczPytają kandydatów na burmistrzów o sytuację niepełnosprawnych

Pytają kandydatów na burmistrzów o sytuację niepełnosprawnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo czwartek, 13 listopad 2014 15:36

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Sprawnych Inaczej w Koronowie, w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, wystosowało do kandydatów na fotel burmistrza zapytania dotyczącą sytuacji niepełnosprawnych w gminie Koronowo. Odpowiedzi do tej pory udzielili prawie wszyscy kandydaci.

Kandydat Andrzej Kołodziejczyk zadeklarował, że pomoże w nowej kadencji zorganizować lokal, który będzie mógł pełnić funkcję klubu integracji społecznej. Swoje wsparcie zadeklarował także w sytuacji, gdyby burmistrzem nie został.

 

Jako matka dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobiście doświadczyłam wielu zaniedbań ze strony służb medycznych i uważam, że w kwestii poprawy stanu zdrowia osób niepełnosprawnych, priorytetowo należy podejść do rozwiązania istniejących zaniedbań – wyjaśnia kandydatka Emilia Janowicz - Przyglądając się analizie SWOT opracowanej w 2009 r., zamierzam zniwelować słabe strony w/w analizy poprzez podjęcie działań związanych ze zindywidualizowanym odniesieniem się do osób i ich kompetencji zawodowych oraz kwalifikacji, które powinny przekładać sie na dobro i pełen dostęp do życia społeczno-zawodowego tychże osób.

 

Obecnie urzędujący burmistrz Stanisław Gliszczyński z kolei głównie wymienia działania jakie gmina podejmowała do tej pory - Co do nierówności szans życiowych osób niepełnosprawnych stwierdzam, że od momentu powstania Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych poprzez całą gamę świadczeń społecznych sukcesywnie kwotowo wzrastających, nierówności te w znacznym stopniu się zacierają i pozwalają na pełną integrację osób niepełnosprawnych ze środowiskiem.

 

Do tego problemu nie odniosła się do tej pory Katarzyna Szulta-Romaniuk, reprezentująca Prawo i Sprawiedliwość.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Październik 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Kończą swoją przygodę z Sejmem

    Patrząc na nazwiska posłów wybranych w okręgu bydgoskim nie sposób nie zauważyć, że mamy aż sześć nowych nazwisk, czyli aż 50% wybranych przez nas posłów przez ostatnie lata w Sejmie nie zasiadała. Właściwie, poza Iwoną Kozłowską, która była posłanką w przeszłości mamy sześciu debiutantów.

  • W okręgu bydgoskim wygrywa PiS – o tym kto został posłem, a kto nie

    Nazwiska nowych posłów przedstawiliśmy już rano. Przedstawiamy pełne wyniki dla okręgu bydgoskiego. Cały czas nieoficjalne, bowiem PKW wynik wyborów ogłosi po podliczeniu wszystkich obwodów, a w niektórych częściach kraju to się jeszcze nie udało. W okręgu bydgoskim mamy już wszystko podliczone, stąd też możemy mówić już o ostatecznych wynikach.

Wiadomości z regionu

Śledź nas