Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczPytają kandydatów na burmistrzów o sytuację niepełnosprawnych

Pytają kandydatów na burmistrzów o sytuację niepełnosprawnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo czwartek, 13 listopad 2014 15:36

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Sprawnych Inaczej w Koronowie, w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, wystosowało do kandydatów na fotel burmistrza zapytania dotyczącą sytuacji niepełnosprawnych w gminie Koronowo. Odpowiedzi do tej pory udzielili prawie wszyscy kandydaci.

Kandydat Andrzej Kołodziejczyk zadeklarował, że pomoże w nowej kadencji zorganizować lokal, który będzie mógł pełnić funkcję klubu integracji społecznej. Swoje wsparcie zadeklarował także w sytuacji, gdyby burmistrzem nie został.

 

Jako matka dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobiście doświadczyłam wielu zaniedbań ze strony służb medycznych i uważam, że w kwestii poprawy stanu zdrowia osób niepełnosprawnych, priorytetowo należy podejść do rozwiązania istniejących zaniedbań – wyjaśnia kandydatka Emilia Janowicz - Przyglądając się analizie SWOT opracowanej w 2009 r., zamierzam zniwelować słabe strony w/w analizy poprzez podjęcie działań związanych ze zindywidualizowanym odniesieniem się do osób i ich kompetencji zawodowych oraz kwalifikacji, które powinny przekładać sie na dobro i pełen dostęp do życia społeczno-zawodowego tychże osób.

 

Obecnie urzędujący burmistrz Stanisław Gliszczyński z kolei głównie wymienia działania jakie gmina podejmowała do tej pory - Co do nierówności szans życiowych osób niepełnosprawnych stwierdzam, że od momentu powstania Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych poprzez całą gamę świadczeń społecznych sukcesywnie kwotowo wzrastających, nierówności te w znacznym stopniu się zacierają i pozwalają na pełną integrację osób niepełnosprawnych ze środowiskiem.

 

Do tego problemu nie odniosła się do tej pory Katarzyna Szulta-Romaniuk, reprezentująca Prawo i Sprawiedliwość.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Lipiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • (Czarna) magia 500 plus

    Program 500 + zrobił furorę wśród polskich rodzin. Dzięki niemu partia rządząca zaskarbiła sobie zaufanie wyborców. Na pierwszy rzut oka wydaje się on pozytywny. Niestety, nawet najlepszy heros ma swoją wadę. Co jest piętą Achillesową programu 500 plus?

    Etykiety: 500Plus
  • Drastyczne wzrosty cen warzyw

    Wzrost ceny niektórych warzyw osiąga już z trzycyfrowe wartości. W ciągu roku niektóre z nich podrożały nawet o ponad 600 proc. Czy to zapowiedź powrotu żywnościowej drożyzny?

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.