Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczFestyn kolejarski na zapomnianej stacji

Festyn kolejarski na zapomnianej stacji

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Dobrcz i Koronowo poniedziałek, 22 lipiec 2013 18:11

W sobotę na zapomnianej stacji kolejowej w Pruszczu Bagienicy odbędzie się festyn z  masą kolejowych atrakcji. Jest to ciekawa propozycja na letni wypoczynek w naszym regionie. Dodatkową atrakcją ma być pociąg specjalny z Tucholi.

Zazwyczaj na linii kolejowej nr 240 pociągów pasażerskich nie zobaczymy. W sobotę uruchomiony zostanie jednak specjalny skład, który przywiezie uczestników festynu z Tucholi, Przyrowa i Gostycynia.

 

Festyn rozpocznie się o godzinie 16, w programie przewidziano liczne wystawy, wyścigi drezyn ręcznych,  pokazy strażackie, a także występy różnego rodzaju lokalnych artystów. Odbędzie się także turniej siatkówki. Oczywiście w programie nie mogło by zabraknąć także zwiedzania obiektów stacji w Pruszczu Bagienicy, a zachowały się takie elementy jak wieża ciśnień, czy obrotnica dla lokomotyw.

 

 

W przeszłości stacja w Pruszczu Bagienicy była ważnym węzłem kolejowym. Tutaj krzyżowały się bowiem pociągi na Koronowo, Chojnice czy Świecie. Całe życie w tej wsi toczyło się wokół dworca kolejowego, po jego upadku Pruszcz Bagienica zaczęła umierać.

 

Rozkład jazdy pociągu specjalnego:

Godziny odjazdu:

Tuchola – 15:36

Przyrowa – 15:52

Gostycyn – 15:59

Przyjazd do Pruszcza Bagienicy – 16:10.

Odjazd z Pruszcza Bagienicy – 18:45

Goscytyn – 19:04

Przyjazd do Tucholi 19:20.

 

Zgłoszenia prosimy kierować do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi pod nr tel. 52 55 92 018 i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostycynie pod nr tel. 52 33 46 200 lub koordynatora przejazdu Pana Jerzego Ochała pod nr tel. 692 906 097.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

  • Ekonomia nie zawsze jest bezduszna i pozbawiona empatii

    Powoli temat koronawirusa zaczyna schodzić na dalszy plan, natomiast coraz więcej będzie się mówić o skutkach ekonomicznych pandemii, których doświadczać możemy w naszym życiu. Jeszcze kilka tygodni temu widoczny był w polityce dylemat – zamrażać gospodarkę w celu ratowania najbardziej narażonych na utratę życia z powodu COVID-19, czy skupiać się na ratowaniu gospodarki. Dzisiaj widzimy, że bardziej humanitarna polityka może również być skuteczniejsza gospodarczo.

    Etykiety: covid19
  • Prace nad wojewódzką strategią toczą się wolniej niż zakładano

    Istnieje prawdopodobieństwo, że nową Strategię Rozwoju Województwa do 2030 roku Sejmik Województwa uchwali w przyszłym roku. Główną przyczyną przedłużenia prac jest epidemia COVID-19, która utrudniła organizacje spotkań konsultacyjnych. Pierwotny plan zakładał uchwalenie nowej strategii mniej więcej jesienią.

Wiadomości z regionu