Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczW sobotę Koronowo zostanie spalone

W sobotę Koronowo zostanie spalone

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo środa, 17 lipiec 2013 15:01

Do końca sierpnia na łamach Portalu Kujawskiego pojawiać będą się publikacje oraz relacje filmowe przedstawiające turystyczne atrakcje naszego regionu. Imprezy o których często nie wiemy, chodź są warte zainteresowania nimi. I co najważniejsze dzieją się koło nas.

Zaczynamy od zaproszenia Państwa na weekendowy XI Jarmark Cysterski do Koronowa połączony z rekonstrukcją Bitwy pod Koronowem. Impreza odbywać się będzie na Polach Tuszyńskich.

 

W tym roku czeka nas wiele nowości, które związane poprowadzeniem imprezy przez lokalnych pasjonatów okresu średniowiecza -  W sobotę wieczorem odbędzie się inscenizacja palenia wioski – wyjaśnia nam koordynator imprezy Maciej Makowski Tego samego dnia odbędą się także gry i zabawy, które przedstawiać będą jak zwykli ludzie żyli w średniowieczu. Pokażemy to na przykładzie Koronowa – dodaje.

 

W sobotę odbędzie się także mecz piłki rycerskiej.

 

Najważniejszym wydarzeniem niedzieli będzie Bitwa pod Koronowem, gdzie armia polska i krzyżacka tak jak w 1410 roku, stanie przeciwko sobie.

 

Nowym punktem programu będzie także Msza Święta w koronowskiej bazylice, którą kapłani poprowadzą w języku łacińskim. 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas