Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczBurmistrz Koronowa przekonał radnych do budżetu na 2021 rok

Burmistrz Koronowa przekonał radnych do budżetu na 2021 rok

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo środa, 23 grudzień 2020 21:30

Brak głosów przeciw ,tylko jeden wstrzymujący byłego burmistrza Stanisława Gliszczyńskiego – tak dzień przed Wigilią, zakończyło się głosowanie nad budżetem Koronowa na 2021 rok, zaproponowanym przez burmistrza Patryka Mikołajewskiego. Jest to budżet na trudne czasy spowodowane pandemią, ale zawierający też elementy inwestycyjne. Za przyjęciem dokumentu głosowało 17 radnych.

Planowane na 2021 rok dochody gminy Koronowo to 109,7 mln zł, zaś wydatki 126,2 mln zł, co przyniesie deficyt w kwocie 16,46 mln zł. Deficyt ma zostać sfinansowany z wyemitowanych obligacji, co pozytywnie oceniła nadzorująca budżety samorządów Regionalna Izba Obrachunkowa.

 

Wydatki inwestycyjne wyniosą 22,3 mln zł. Największą inwestycją będzie budowa ulicy Zbożowej w Koronowie o wartości prawie 7 mln zł. Blisko 6 mln zł kosztować będzie przebudowa ulicy Ogrodowej w Koronowie. Planuje się też zmodernizować oświetlenie drogowe na terenie całej gminy w projekcie wartym 4,2 mln zł.

 

Z innych inwestycji wskazać można na przebudowę ulicy Igrzyskowej w Samociążku, na co zabezpieczono 550 tys. zł oraz rozpoczęcie rewitalizacji koronowskiej starówki, z planowanymi do wydania w 2021 roku 46,7 tys. zł.

 

Na chwilę obecną nie zabezpieczono jeszcze środków na opracowanie dokumentacji studialnej dla budowy linii kolejowej z Bydgoszczy do Koronowa, a dalej przez Sośno do Więcborka. W ubiegłym tygodniu Rada Miasta Bydgoszczy w apelu do marszałka województwa wyraziła pogląd, że to zadanie na siebie powinien wziąć Samorząd Województwa.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • ,,Kolejne pokolenie AK walczy z kolejnym pokoleniem UB” Czy jest to podział na kolejne pokolenia?

    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

Wiadomości z regionu