Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczOsuwisko w Koronowie się powiększa i stanowi coraz większe zagrożenie. W tym roku ruszy jego umacnianie

Osuwisko w Koronowie się powiększa i stanowi coraz większe zagrożenie. W tym roku ruszy jego umacnianie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo środa, 01 lipiec 2020 13:36

- Jest duże zagrożenie, że nieprzeprowadzenie tej inwestycji, może w przyszłości zagrażać mieszkańcom. Może zagrażać również korytu Brdy, co będzie miało kolejne konsekwencje – mówił dzisiaj przy ulicy Tucholskiej w Koronowie wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Ulica ta biegnie kilka metrów ponad poziomem koronowskiego rynku, a powstałe osuwisko sprawia, że grunt zapada się w kierunku centrum miasta.


Dzisiaj wojewoda przekazał gminie Koronowo 4,4 mln zł promesy na realizację pierwszego etapu umacniania osuwiska - W Koronowie czeka nas bardzo ważne zadanie, które musiało zostać zrealizowane. Pytany kilka tygodni temu przez ministra spraw wewnętrznych i administracji, czy to zadanie rzeczywiście jest konieczne, po analizie z Wojewódzkim Sztabem Zarządzania Kryzysowego, z panem burmistrzem i jego urzędnikami doszliśmy do wniosku, że to zadanie jest absolutnie konieczne – wyjaśniał wojewoda.

 

Burmistrz Patryk Mikołajewski już kilka dni temu rozpisał przetarg na wykonanie wzmocnienia. Osuwisko to nie tylko zagrożenie dla ulicy Tucholskiej, ale też jej mieszkańców. Inwestycja zakłada budowę 12 metrowych pali betonowych, które mają za zadanie ustabilizować teren. Pierwszy etap planuje się wykonać jeszcze w tym roku. Drugi etap zaplanowany jest natomiast na przyszły rok.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

    Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

  • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

    Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu