Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczStrażnicy więzienni z Koronowa pompowali dla chorej Hani. Kogo nominowali?

Strażnicy więzienni z Koronowa pompowali dla chorej Hani. Kogo nominowali?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Dobrcz i Koronowo piątek, 12 czerwiec 2020 17:20
Video: SW Bydgoszcz

#gaszynchallenge – to popularna na portalach społecznościowych akcja pomocy dla 18-miesięcznego Wojtusia, chorego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Szansą dla chłopca jest nowatorska terapia, która kosztuje około 9-10 mln zł. Pomóc chłopcu postanowili strażacy z OSP Gaszyn, akcja rozlała się na cały kraj.

 

- Funkcjonariusze Służby Więziennej są zawsze gotowi do niesienia pomocy – wyjaśnia por. Agnieszka Wollman rzecznik prasowy Okręgowego Inspektora Służby Więziennej w Bydgoszczy. #gaszynchallenge polega na tym, że nominowane jednostki mundurowe muszą wykonać na nagraniu przynajmniej 10 publicznych pompek oraz wpłacić po co najmniej 5 zł. Jeżeli zadania nie uda się wykonać, to wpłata powinna wynieść minimum 10 zł.

 

Z racji rozrostu akcji na Polskę wytypowano 10-cioro dzieci, służby mundurowe z województwa kujawsko-pomorskiego pompują dla 14-miesięcznej Hani, zbierającej pieniądze na terapie genową w Stanach Zjednoczonych.

 

Do tej pory Służbie Więziennej w naszym województwie to się udawało, zadanie wykonali już strażnicy z zakładów karnych w Grudziądzu, we Włocławku, a ostatnio – widoczni na materiale filmowym – z Zakładu Karnego w Koronowie, znajdującego się murach Klasztoru Cystersów.

 

Koronowską SW do akcji nominowała OSP Huta z gminy Koronowo. Natomiast SW w Koronowie nominowała: Urząd Miejski w Koronowie, Areszt Śledczy w Bydgoszczy, Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy i Żandarmerię Wojskową w Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • Minister rolnictwa o PiS: ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka

    Ostatnie komunikaty wskazują, że kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy jest już bliski zażegnania, nowy front otwiera natomiast swoimi wypowiedziami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z dwóch ministrów konstytucyjnych reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie, którego los w resorcie wydaje się przesądzony.

  • 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

    84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu