Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczNa co dzień pomagają skazanym ,,wyjść na prostą”, w epidemii szyją maseczki

Na co dzień pomagają skazanym ,,wyjść na prostą”, w epidemii szyją maseczki

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Dobrcz i Koronowo piątek, 22 maj 2020 17:47
Na co dzień pomagają skazanym ,,wyjść na prostą”, w epidemii szyją maseczki Fot: SW

W obywatelskie ruszenie dla wspierania personelu medycznego w walce wirusem COVID-19 włączyli się również pracownicy Oddziału Terapeutycznego Zakładu Karnego w Koronowie. Na co dzień pracują oni ze skazanymi, po godzinach swojej pracy postanowili zaangażować się społecznie. Przez ostatnie tygodnie uszyli ponad tysiąc maseczek ochronnych.

Jeszcze przed świętami pracownicy Oddziału Terapeutycznego przekazali 80 maseczek do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Kolejnym wsparciem było 360 maseczek dla Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki, również w Bydgoszczy, około 100 da koronowskiego DPS oraz dalsze maseczki dla szpitala dziecięcego. W tym tygodniu ponad 700 maseczek dla: Domu Sue Ryder w Fordonie, Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza, DPS Słoneczko w Bydgoszczy oraz bydgoskiego Centrum Pomocy im. św. Alberta.

Maseczki z uwagi na obowiązki zawodowe powstawały w weekendy oraz nocami. Materiały na maseczki wolontariusze organizowali we własnym zakresie, wsparcie okazali inni pracownicy Służby Więziennej.

 

Więcej w tej kategorii: « PiS nie wie jakich ma radnych

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

  • Liczba aktualnie chorych spadła poniżej setki

    Według danych na dzisiaj - mamy w województwie kujawsko-pomorskim 99 osób chorych na COVID-19. Jest to najniższy wskaźnik o 1 kwietnia, gdy liczba zachorowań w naszym województwie gwałtownie rosła. Obecnie notujemy tendencję spadkową i coraz bardziej widoczne wygaszanie epidemii.

    Etykiety: covid19 koronawirus
  • Rzecznik MZ: nie odnotowaliśmy wzrostu zakażeń w wyniku luzowania obostrzeń

    Pierwsze wyniki analizy nie wskazują, żebyśmy odnotowali wzrost zakażeń w wyniku łagodzenia obostrzeń – powiedział we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Przekazał też, że o kolejnym etapie znoszenia restrykcji poinformują premier i minister zdrowia.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu