Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczPolicjanci dopadli podpalacza. Okazał się nim strażak

Policjanci dopadli podpalacza. Okazał się nim strażak

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo czwartek, 23 styczeń 2020 17:39
Policjanci dopadli podpalacza. Okazał się nim strażak Ilustracyjne

W ostatnich dniach na terenie gminy Koronowo doszło do kilku podpaleń stodół i pustostanów, poszkodowani straty oszacowali na setki tysięcy złotych. Policjanci po kilku dniach ustalili tożsamość podpalacza, okazał się nim 21-latek, jednocześnie strażak, co wizerunkowo uderza w środowisko koronowskich strażaków.

Bycie strażakiem w Ochotniczej Straży Pożarnej jest zajęciem dodatkowym, strażacy otrzymują jedynie ryczałt za udział w akcji gaśniczej. Niekiedy z tego powodu zdarzają się ,,strażacy” celowo wzniecający ogień, aby później wziąć udział w jego gaszeniu. Takie sytuacje uderzają zawsze w wizerunek OSP, ale jak pokazują ustalenia policjantów dochodzi do nich.

 

W sobotę 18 stycznia podlano stodołę w Mąkowarsku, właściciel oszacował straty na 3 tys. złotych. Dzień później podpalono niezamieszkały dom, gdzie wartość strat to 50 tys. zł - Analiza zgromadzonego materiału dowodowego pozwoliła kryminalnym na wytypowanie podejrzewanych. Koronowscy policjanci zatrzymali do sprawy dwie osoby. Jedna z nich została przesłuchana w charakterze świadka i zwolniona. Natomiast druga usłyszała zarzuty. 21-latek będzie odpowiadać za uszkodzenie mienia. Funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyne podpalenia na jego koncie. Udowodnili mu łącznie pięć przestępstw. - informuje kom. Przemysław Słomski.

 

Zatrzymanemu zarzuca się też podpalenie w maju drewnianej stodoły co spowodowało straty o wartości 81 tys. zł oraz dwa podpalenia w lipcu i w sierpniu, co spowodować miało straty powyżej 260 tys. zł. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

 

Były już strażak

Do sprawy odniosło się dzisiaj w oświadczeniu OSP w Mąkowarsku, który poinformował, że w momencie zatrzymania 21-latka został on wykreślony z szeregów tej jednostki - Do momentu zatrzymania, Zarząd OSP Mąkowarsko nie posiadał żadnych informacji, wskazujących na możliwość zaistnienia takiej sytuacji, w której działanie jednej osoby mogłoby zhańbić honor strażaka -czytamy w oświadczeniu - Mamy nadzieję, że zaistniała sytuacja nie podważy zaufania mieszkańców do pełnionej przez nas służby.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Naczelna Rada Lekarska apeluje o odwołanie imprez masowych

    W ostatnich dniach temat koronowirusa stał się wiodący w Polsce, bowiem dotarł on do Europy. Najwięcej zakażeń stwierdzono we Włoszech, ale też pojawiły się informacje o zakażeniach u naszych sąsiadów na Litwie czy na Białorusi. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że koronowirus dotrze też do Polski – dzisiaj premier odbył w tej sprawie naradę z wojewodami. Głównym ogniskiem wirusa jest chińska prowincja Wuhan.

    Etykiety: koronowirus
  • Kujawsko-Pomorskie tnie wydatki na kolej

    O tym, że Województwo Kujawsko-Pomorskie należy do regionów, które na kolej wydają najmniej wiadomo było od dawna. Mówią chociażby o tym społecznicy i zajmujące się kolejnictwem think tanki. W ostatnim czasie Zarząd Województwa podjął decyzję w wyniku której wydamy na kolej jeszcze mniej.

    Etykiety: kolej RPO linia nr 356

Wiadomości z regionu