Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczBurmistrz Koronowa przekonał radnych

Burmistrz Koronowa przekonał radnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo środa, 20 listopad 2019 17:15

- Proszę tylko o czas – apelował do radnych burmistrz Patryk Mikołajewski, podczas środowej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. Radni zebrali się, aby zagłosować tylko na jedną uchwałą – wieloletnią perspektywą finansową. W październiku Rada Miejska przyjęła korektę do budżetu gminy na 2019 rok, ale już odrzuciła zmianę wieloletniej perspektywy, która uwzględniała korektę budżetu, czyli dokumenty finansowe w gminie stały się nie spójne.

Sesja była zatem wymuszona koniecznością wyjścia z sytuacji patowej. W październiku większość radnych zagłosowała za odrzuceniem wieloletniej perspektywy, bowiem nie uwzględniała w roku 2020 środków na modernizację remizy Ochotniczej Straży Pożarnej we Wtelnie.

 

Dzisiejszy projekt wiele się nie różnił od tego z października, również nie uwzględniał zapisów dotyczących strażaków. Obecni byli przedstawiciele tej jednostki, głos zabrał naczelnik straży Tadeusz Mikołajczak - O rozbudowę naszej remizy piszemy wnioski do urzędu od 9 lat. Były zawsze jakieś przeszkody, jakiejś pilniejsze potrzeby (…) Wiem, że są priorytety, ale jeżeli czekamy 9 lat i już mamy projekt – podkreślał.

 

Przed sesją odbyło się wyjazdowe posiedzenie komisji w remizie OSP Wtelno, w trakcie którego część radnych mogła się zapoznać się z warunkami funkcjonowania jednostki.

 

- W rozmowie naszej trzygodzinnej prosiłem dzisiaj radnych na komisji o czas, o nic więcej nie prosiłem – odniósł się burmistrz Patryk Mikolajewski – W tym roku budżet OSP w uzgodnieniu z panem prezesem przekroczy 1 mln zł, bez zadań inwestycyjnych. Jako inwestycje i remonty wziąłem do budżet gminę, gdzie mamy całkowicie zdewastowaną strażnicę OSP Huta, którą muszę zrobić w przyszłym roku. OSP Koronowo, druhowie sami łatają dach, rolnicy którzy przychodzą na komisję suszową, która tam się odbywa widzą, że leci prostu z dachu, do środka – muszę to zrobić. W zeszłym tygodniu dostałem jeszcze zdjęcia i film z OSP Mąkowarsko, w którym również leci. Ja prosiłem tylko o czas, o nic więcej.


Burmistrz tłumaczył, że najpierw musi ratować mienie, które jest dewastowane, dopiero jak z tym się upora, to będzie mógł zająć się rozbudową np. remizy OSP Wtelno.

 

Tłumaczenia burmistrza najwidoczniej radnych przekonały, bowiem zdecydowaną większością głosów, przy braku głosów przeciwnych, wieloletnia perspektywa finansowa została zaktualizowana. Gdyby w tym tygodniu Rada Miejska nie poprawiła wieloletniej perspektywy, aby była zgodna z ostatnio podjętą korektą budżetu gminy na 2019 rok, to czynności nadzorcze wobec Koronowa podjęłaby Regionalna Izba Obrachunkowa w Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Interesy partii są ważniejsze od interesów narodowych (komentarz)

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia w Polsce do rzeczy niebywałej i do tej pory niespotykanej – mieliśmy do czynienia bowiem z pseudodebatami - w podobnym czasie dwaj pretendenci do pełnienia najważniejszej funkcji w państwie zamiast debatować między sobą, debatowali sami ze sobą w dwóch różnych częściach kraju. Do dzisiaj trwa spór między sympatykami, która z tych pseudodebat była ważniejsza, ale tak naprawdę trzeba spojrzeć na to co się zdarzyło jak na coś bardzo przykrego.

  • Prezydent Duda: Ostatnie 5 lat to dobry czas dla polskiej rodziny i polskiego bezpieczeństwa

    Podczas dzisiejszego wiecu w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim, prezydent Andrzej Duda zachęcał Polaków do tłumnego udziału w drugiej turze, zachęcając, aby frekwencja była jeszcze większa niż w pierwszej turze, która odbyła się 28 czerwca. Prezydenta apelował o pomoc w dostaniu się do lokalu wyborczego tym, którzy mają trudności w przemieszczaniu się.

Wiadomości z regionu