Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczWybory w Dobrczu odbędą się w połowie wakacji

Wybory w Dobrczu odbędą się w połowie wakacji

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Dobrcz i Koronowo środa, 31 maj 2017 13:45

Na dzień 23 lipca premier Beata Szydło rozpisała przedterminowe wybory do Rady Gminy Dobrcz. Ma to zwiázek z pozytywnym wynikiem referendum lokalnego, które odbyło się w kwietniu - wówczas mieszkańcy zdecydowali o odwołaniu Rady Gminy. Chciano odwołać również wójta Krzysztofa Szalę, ale to głosowaniu nie zostało uznane za wiążące z powodu zbyt niskiej frekwencji.

Główną przyczyną referendum była utrata zaufania do lokalnych władz samorządowych przez mieszkańców. Tematem przełomowym była próba ulokowania na terenie gminy wielkopowierzchniowych ferm drobiu, które nie byłyby dla mieszkańców zbyt przyjemnym sąsiedztwem.

 

Rada Gminy Dobrcz liczyć będzie 15 radnych. Komitety wyborcze chcące wystawić kandydatów, powinny zarejestrować się u Komisarza Wyborczego w Bydgoszczy do dnia 9 czerwca. Głosowanie na radnych odbywać będzie się w ramach jednomandatowych okręgów wyborczych – w niedzielę 23 lipca 2017 roku, w godzinach 7:00-21:00.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Kosma Złotowski

  • Wykonawca trzech odcinków S-5 chce większej zapłaty

    Włoska firma Impresa Pizzaroti chce zwiększenia wartości realizowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S-5 kontraktu. Impresa Pizzaroti wygrała przetarg na realizację trzech odcinków w województwie kujawsko-pomorskim: Białe Błota – Nowe Marzy – Dworzyskowo; Dworzyskowo – Aleksandrowo oraz Białe Błota – Szubin.

  • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

    Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.