Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczWybory w Dobrczu odbędą się w połowie wakacji

Wybory w Dobrczu odbędą się w połowie wakacji

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Dobrcz i Koronowo środa, 31 maj 2017 13:45

Na dzień 23 lipca premier Beata Szydło rozpisała przedterminowe wybory do Rady Gminy Dobrcz. Ma to zwiázek z pozytywnym wynikiem referendum lokalnego, które odbyło się w kwietniu - wówczas mieszkańcy zdecydowali o odwołaniu Rady Gminy. Chciano odwołać również wójta Krzysztofa Szalę, ale to głosowaniu nie zostało uznane za wiążące z powodu zbyt niskiej frekwencji.

Główną przyczyną referendum była utrata zaufania do lokalnych władz samorządowych przez mieszkańców. Tematem przełomowym była próba ulokowania na terenie gminy wielkopowierzchniowych ferm drobiu, które nie byłyby dla mieszkańców zbyt przyjemnym sąsiedztwem.

 

Rada Gminy Dobrcz liczyć będzie 15 radnych. Komitety wyborcze chcące wystawić kandydatów, powinny zarejestrować się u Komisarza Wyborczego w Bydgoszczy do dnia 9 czerwca. Głosowanie na radnych odbywać będzie się w ramach jednomandatowych okręgów wyborczych – w niedzielę 23 lipca 2017 roku, w godzinach 7:00-21:00.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Archigeum2017
Jasiakiewicz

 

Kosma Złotowski

  • Wiceprezes ZNP zapowiada, że nie ucierpią maturzyści

    Strajk pracowników oświaty to obecnie w Polsce temat numer jeden, ale trudno się dziwić, bowiem tegoroczni maturzyści nie wiedzą nawet na czym stoją, czy dostaną dopuszczeni do egzaminów w maju. Taka sytuacja mogłaby pokrzyżować ich życiowe plany. Dzisiaj w studiu TVN24 wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział zmianę taktyki.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Ministerstwo zachęca do pisania e-pism ogólnych

    Dla załatwienia wielu spraw urzędowych są gotowe druki formularzy, ale nie sposób przewidzieć wszystkich możliwych spraw. W takiej sytuacji możemy skierować do wybranego przez nas urzędu pismo ogólne. Do korzystania z tej możliwości w ramach korespondencji elektronicznej zachęca Ministerstwo Cyfryzacji.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.